25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Šanghaj je teraz najdrahším mestom na svete

Šanghaj je teraz najdrahším mestom na svete

Podľa predpovedí sa Čína do roku 2028 stane najväčšou ekonomikou sveta, ale jej obchodné hlavné mesto už existuje. Šanghaj je teraz najdrahším mestom na svete.

Takto vyzerá súkromné bohatstvo v Šanghaji, kde sú teraz exkluzívne nákupy drahšie ako kdekoľvek inde na svete, vrátane Hongkongu, bývalého najdrahšieho mesta na svete.

„Tieto nákupy zahŕňajú degustačné večere, právnikov a lety v biznis triede,” uviedol Julius Baer. Ten sa zameral na cenu „tovarov a služieb, ktoré odrážajú životný štýl”.

Švajčiarska banka chce vedieť, čo nakupujú jej veľmi bohatí klienti a koľko ich to stojí v rôznych mestách po celom svete. Medzi jej kuriózne zistenia patrilo, že bežecké pásy sú v Šanghaji drahšie ako kdekoľvek inde, no zdravotné poistenie je lacnejšie. 

Londýn je najdrahším miestom pre operačné zákroky a New York pre hotelové izby.

Za takýmito bizarnými zisteniami sa skrýva omnoho viac. 

Šanghaj je najdrahšie mesto na svete, pretože tam teraz žije veľmi veľa bohatých ľudí.

Šanghaj tento týždeň vystrelil v rebríčku miliardárov Forbes. Teraz má šiestu najväčšiu koncentráciu miliardárov na svete a minulý rok sa umiestnil na 18. mieste.

Rozmach elektronického obchodu a farmaceutických spoločností vyvolaný pandémiou za posledný rok zvýšil bohatstvo miliardárov. 

K vytvoreniu lepšej pozície pomáha Šanghaju aj týždeň módy. Táto udalosť je teraz pre priemysel veľkou príležitosťou.

Len v tomto roku plánuje Šanghaj otvoriť 49 nákupných centier s veľkosťou viac ako 30 000 metrov štvorcových. 

Šanghaj je „pre 21. storočie to, čo bol New York a San Francisco pre 20. storočie a Londýn a Paríž pre 19.,” uvádza Julius Baer o globálnom životnom štýle.

Zdroj:

FORBES, 2021. Shanghai Is Now The Most Expensive City In The World. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://www.forbes.com/sites/oliverwilliams1/2021/04/09/shanghai-is-now-the-most-expensive-city-in-the-world/?sh=35085ec03b21

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments