Mike Novogratz predpovedá pre USA existenčnú krízu, pokiaľ nevytvoria digitálny dolár

0
121

Prominentný investor Michael Novogratz predpovedal pre USA existenčnú krízu, pokiaľ krajina neurobí krok na vytvorenie digitálneho dolára.

Mike Novogratz, investor a podporovateľ Bitcoinu, poznamenal, že USA sú v súčasnosti v dobrej ekonomickej situácii. Národ však môže čeliť veľkej konkurenčnej nevýhode, pokiaľ čoskoro nevytvorí digitálny dolár.

Dôležitosť elektronického dolára

Novogratz, výkonný riaditeľ digitálnej obchodnej banky Galaxy Digital GLXY, zdôraznil hodnotu, ktorú by digitálny dolár mohol USA priniesť. 

Novogratz ďalej vyjadril svoj názor na súčasnú pandémiu koronavírusu a negatívny dopad na americký trh a svet všeobecne. Poukázal na bilióny dolárov peňažných a fiškálnych výdavkov vynaložených na pomoc pri eliminácii najhorších ekonomických následkov, ktoré pandémia spôsobila.

Myšlienka existencie digitálneho dolára znie ešte dôležitejšie po tom, čo niektorí investori na akciových trhoch varovali pred nárastom inflácie v USA v posledných týždňoch.

Najväčšie hospodárstvo v Ázii vyjadruje veľkú podporu svojmu digitálnemu jüanu. Podľa niektorých odborníkov v teréne je jeho nová mena zbraň, ktorú môže krajina použiť na konkurenciu s USA a ďalšími rozvinutými ekonomikami.

CEO PayPal Peter Thiel povedal, že Bitcoin by mohol byť použitý ako čínska finančná zbraň proti U.S.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Bitcoin Bull Mike Novogratz Predicts Existential Crisis Unless the US Creates a Digital Dollar. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bitcoin-bull-mike-novogratz-predicts-existential-crisis-unless-the-us-creates-a-digital-dollar/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here