27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Ryanair: Kvôli obmedzeniam očakáva stratu 1 miliardu dolárov

Ryanair: Kvôli obmedzeniam očakáva stratu 1 miliardu dolárov

LONDÝN – Vzhľadom na aktuálnu situáciu, keď zo strany vlád dochádza k sprísňovaniu cestovných obmedzení v snahe zabrániť šíreniu nových variantov vírusu Covid-19, očakáva spoločnosť Ryanair, že tento fiškálny rok bude „najnáročnejším“ v jej 35-ročnej histórii. Akcie spoločnosti Ryanair od začiatku roka klesli o približne 12%.

Letecká spoločnosť zaznamenáva čistú stratu vo výške od 850 miliónov EUR (1,03 miliardy USD) do 950 miliónov EUR za fiškálny rok 2021, ktorý sa končí v marci. Za tri mesiace končiace v decembri zaznamenala čistú stratu 306 miliónov eur.

Spoločnosť Ryanair vo svojom vyhlásení uviedla: ,,Pandémia Covid-19 pokračuje v katastrofe v celom priemysle”. Dodala, že vianočnú a novoročnú dopravu „výrazne ovplyvnili“ zákazy cestovania uvalené na britských cestujúcich koncom decembra. Niekoľko európskych vlád sa rozhodlo zaviesť obmedzenia na lety opúšťajúce Veľkú Britániu pred Vianocami po správach, že nový variant Covid-19 identifikovaný v krajine sa rýchlo šíri. To prispelo k 83% poklesu prepravy v mesiaci december. 

Spoločnosť Ryanair predpokladá, že v súvislosti s novými opatreniami a požiadavkami sa ich letová frekvencia dopravy podstatne zníži, a to až do Veľkej noci. 

Na Nový rok predĺžili európske vlády opatrenia v súvislosti s cestovaním do zahraničia, nakoľko čelili prudkému nárastu nových prípadov. Krajiny v poslednej dobe odrádzajú od nepodstatného cestovania, pretože sa snažia znížiť počet denných prípadov. V súčasnosti nie je jasné, kedy krajiny začnú znovu otvárať svoje ekonomiky a pôjdu až k podpore cestovania do zahraničia.

Napriek tomu európske vlády v procese očkovania svojich obyvateľov dúfajú, že im to umožní rýchlejší návrat do bežných dní, a teda aj k podpore cestovania do zahraničia. Zavedenie očkovacej látky v Európe však čelí problémom v oblasti výroby, dodávok a byrokracie.

Spoločnosť Ryanair v pondelok uviedla: „Teší nás úspech britského očkovacieho programu, ktorého cieľom je do konca marca zaočkovať takmer 50% britskej populácie (30 miliónov). EÚ teraz musí zintenzívniť pomalé tempo svojho zavádzacieho programu, aby zodpovedala výkonnosti Veľkej Británie.“

Zdroj:

CNBC, 2021. Ryanair expects a loss of over $1 billion this year as travel restrictions bite. Dostupné na: https://www.cnbc.com/2021/02/01/ryanair-earnings-q3-2021-1-billion-loss-expected-on-travel-disruption.html [cit. 2021-02-02]

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments