27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Rozpočet 2021: Rishi Sunak vloží 126 mil. £ do vzdelávania

Rozpočet 2021: Rishi Sunak vloží 126 mil. £ do vzdelávania

Britský kancelár, Rishi Sunak, má v stredu vo svojom rozpočte oznámiť zvýšenie stáže v Anglicku o 126 miliónov libier.

Program bude obsahovať nové učňovské vzdelávanie „flexi-job”, ktoré umožní učňom pracovať s niekoľkými rôznymi zamestnávateľmi v rámci jedného sektoru.

Nezamestnanosť je na najvyššej úrovni za takmer päť rokov, pričom najväčšiu stratu pracovných miest znášajú mladší a zvyčajne menej platení pracovníci.

Sunak uviedol, že podpora je „životne dôležitá”, aby sa ľudia dostali naspäť do práce.

Investícia kancelára do existujúcich programov učňovskej prípravy a stáží bude zahŕňať zdvojnásobenie súčasného peňažného stimulu pre firmy. Prichádza ako nová vládna záruka za hypotéky s nízkym vkladom, ktorá je súčasťou opatrení na budúci týždeň.

Cieľom stáží je dostať ľudí do prvého zamestnania po ukončení vzdelávania. Trvajú od šiestich týždňov do šiestich mesiacov a sú otvorené pre ľudí vo veku od 16 do 24 rokov.

V súčasnosti dostávajú firmy v Anglicku 2 000 libier za každého nového učňa do 25 rokov, ktorého prijmú, a 1 500 libier za osoby nad 25 rokov.

Kancelár Sunak sľúbil zvýšenie finančných stimulov pre zamestnávateľov, ktorí zamestnajú učňa, na 3 000 libier bez ohľadu na vek.

Vláda teda tvrdí, že plánovaná investícia vo výške 126 miliónov libier by mohla umožniť 40 000 ďalších stáží.

Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD), ktorý zastupuje personalistov, tento krok privítal. Uviedol však, že by bol rád, keby sa uskutočnila reforma systému učňovskej prípravy umožňujúca jeho väčšiu flexibilitu.

„Zmena poplatku za učňovskú prípravu tak, aby sa stal flexibilným poplatkom za odbornú prípravu, by priniesla väčšiu podporu rozvoja zručností ako samotný podnet,” uviedla Lizzie Crowley, poradkyňa pre CIPD v oblasti zručností.

Zdroj:

BBC, 2021. Budget 2021: Rishi Sunak to inject £126m to boost traineeship scheme. [cit. 2021-02-27]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56218054

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments