Robinhood zaznamenáva 7-násobný nárast obchodníkov s kryptomenami

0
234

Online platforma na obchodovanie, Robinhood, ktorá si v posledných mesiacoch zažila náročné obdobie, uvádza, že na svojej platforme zaznamenala zvýšený počet a záujem žien o obchodovanie s kryptomenami. Obchodovanie na platforme vzrástlo v porovnaní s koncom roka 2020 až 7-násobne.

V blogovom príspevku spoločnosť Robinhood uznala, že ženy obchodujúce s kryptomenami sú na platforme napriek rastu nedostatočne zastúpené.

Robinhood poznamenáva, že muži zostávajú stále najaktívnejšími obchodníkmi. Nárast záujmu o obchodovanie s kryptomenami sa však zo strany ženského pohlavia začína postupne vyrovnávať. 

Robinhood ďalej uvádza, že tento zvýšený záujem je podľa nich indikátorom, že kryptomeny môžu hrať dôležitú úlohu pri decentralizácii moci vo financiách.

„Je pozoruhodné, že na Robinhood Crypto sme zaznamenali 40% podiel aktívnych ženských obchodníčiek. V porovnaní s našou celkovou aktívnou zákazníckou základňou je na Robinhood Crypto v súčasnosti sústredených najviac žien,“ uviedla spoločnosť Robinhood.

Robinhood tento nárast čiastočne pripisuje poskytovaniu potrebných vzdelávacích materiálov. 

Je to v súlade s predchádzajúcou štúdiou spoločnosti Grayscale. Tá naznačuje, že pokiaľ ide o vstup do krypto-priestoru, ženy zostávajú skeptické. Deje sa to najmä z dôvodu nedostatku vzdelávacích zdrojov.

Robinhood v súčasnosti umožňuje používateľom obchodovať s: Bitcoinom, Bitcoinom cash, Bitcoinom SV, Dogecoinom, Ethereom, Ethereom classic a Litecoinom.

Nová rally sa inšpirovala hlavne inštitucionálnymi investormi ako Tesla. Táto spoločnosť do BTC investovala 1,5 miliardy $. Iných mohol presvedčiť vstup ďalších poskytovateľov služieb, ako je PayPal.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Robinhood records 7x growth in female crypto traders. [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://finbold.com/robinhood-records-7x-growth-in-female-crypto-traders/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here