23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures vyšetruje Binance

Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures vyšetruje Binance

Spoločnosť Binance Holdings Ltd. je v súčasnosti predmetom vyšetrovania Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Dôvodom bolo, že podľa ľudí, ktorí sú s touto záležitosťou oboznámení, umožnila spoločnosť Američanom uzatvárať obchody. Tie mali porušovať pravidlá USA. 

CFTC sa snaží zistiť, či spoločnosť Binance, ktorá nie je registrovaná v agentúre, umožnila obyvateľom USA nakupovať a predávať deriváty. 

Podľa správy agentúry Bloomberg nebola najväčšia krypto-burza podľa objemu obchodov, Binance, obvinená zo zneužitia úradnej moci. Správa ukázala aj to, že vyšetrovanie nemusí viesť k vymáhaniu.

Regulačný orgán chce zistiť, či občania USA boli alebo neboli schopní obchodovať s derivátmi na burze.

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao, vo svojom tweete tvrdí, že správa agentúry Bloomberg je „FUD” („fear uncertainty and doubt”, teda „strach z neistoty a pochybností”).

Binance tvrdí, že súlad s predpismi berie „veľmi vážne”: „Pri spolupráci s regulačnými orgánmi z celého sveta berieme prístup založený na spolupráci a svoje povinnosti týkajúce sa dodržiavania súladu a pravidiel veľmi vážne.”

V júli 2019 agentúra Bloomberg uviedla, že CFTC začala vyšetrovať BitMEX, aby zistila, či sú Američania schopní vsadiť na kontroverznú burzu. 

V októbri 2020 boli spoluzakladatelia BitMEX obvinení z ponuky neregistrovaného obchodovania.

Ešte v októbri zverejnil magazín Forbes dokument „Tai Chi”, v ktorom popisuje, že krypto-burza Binance chcela obísť americké nariadenia zriadením dcérskej spoločnosti v krajine, ktorá by posielala zisky materskej burze.

Spoločnosť Binance platnosť tohto dokumentu poprela a zažalovala Forbes za ohováranie. Vo februári však súd žalobu zrušil.

V tejto chvíli nie je jasné, či bude prebiehajúce vyšetrovanie ukončené donucovacími opatreniami.

Zdroj:

U.today, 2021. BREAKING: Binance Investigated by CFTC, CZ Responds. [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://u.today/breaking-binance-investigated-by-cftc-cz-responds

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments