Robinhood plánuje expandovať do oblasti kryptomien

0
109

Robinhood plánuje rozšíriť svoje obchodné operácie s kryptomenami a pridať na platformu nové coiny.

„Chceme urobiť obrovské investície a zamestnať kopec ľudí,“ uviedol výkonný riaditeľ, Vlad Tenev, vo videu, ktoré spoločnosť zverejnila 18. marca.  

Vo februári Robinhood odhalil, že za necelé dva mesiace bolo zaznamenaných 6 miliónov zákazníkov obchodujúcich na Robinhood Crypto.

V roku 2020 bol mesačný priemer nových zákazníkov obchodujúcich na Robinhood Crypto približne 200 000.

Používatelia si môžu kúpiť BTC, ETH a niekoľko ďalších kryptomien. Napriek tomu nemôžu prevádzať mince na svoje účty a zo svojich účtov. 

Vo februári spoločnosť uviedla, že má v úmysle poskytnúť možnosť vkladať a vyberať kryptomeny vrátane populárneho coinu DOGE.

Obchodníci s kryptomenami, ktorí sú oveľa citlivejší na otázky ochrany súkromia a centralizácie ako tradiční retailoví investori, však možno nebudú chcieť dôverovať spoločnosti Robinhood so svojimi aktívami. 

Po januárovom výkyve hodnoty DOGE o 800 % spoločnosť Robinhood dočasne zastavila okamžité vklady za nákupy kryptomien. To znamená, že používatelia mohli nakupovať aktíva iba za prostriedky, ktoré už boli vložené na ich účtoch.

Vypočutia Kongresu týkajúce sa obchodného šialenstva GameStop GME – 0,7% a mediálne správy tiež odhalili nedostatok transparentnosti okolo platieb spoločnosti Robinhood týkajúcich sa toku objednávok. 

Tenev uznal, že tejto spoločnosti bude chvíľu trvať, kým sa spamätá z posledných kontroverzií. Zostáva však nádej, že dokáže získať zákazníkov späť. 

„Myslím si, že podstatnou časťou pozornosti je iba nechať produkt hovoriť sám za seba a pokračovať v jeho vylepšovaní,“ uviedol Tenev.

Robinhood sa neskôr v tomto roku pripravuje na IPO. 

Hodnota podniku bola v minulom roku 11,2 miliárd USD. Súčasné hodnotenie môže podľa februárových povestí dosiahnuť až 40 miliárd USD.

Zdroj:

FORBES, 2021. Robinhood Plans To Expand Crypto Operations [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://www.forbes.com/sites/ninabambysheva/2021/03/19/robinhood-plans-to-expand-crypto-operations/?sh=ad946a5d0e89

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here