23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Analýza: Príznaky, ktoré preukazujú, že nie sme na vrchole bitcoinového cyklu

Analýza: Príznaky, ktoré preukazujú, že nie sme na vrchole bitcoinového cyklu

Nasledujúca analýza ukazuje, že cena BTC musí počas tohto bull marketu ešte len dosiahnuť svoj vrchol. Investori považujú túto kryptomenu za uchovávateľa hodnoty.

Podľa analytickej spoločnosti CryptoQuant je rýchlosť BTC „meraním rýchlosti, akou v ekonomike cirkulujú BTC”

Inými slovami, ukazuje, či sa primárna kryptomena všeobecne používa ako platobný prostriedok, ak je v sieti vysoká aktivita, alebo ako uchovávateľ hodnoty, v prípade, že je aktivita nižšia.

Novšie údaje spoločnosti naznačujú, že rýchlosť sa začala zvyšovať v polovici roka 2020 a dosiahla nové dvojročné maximum. 

Napriek tomu je stále ďaleko od vrcholov počas predchádzajúcich bull cycles v rokoch 2013 a 2017. To naznačuje, že počas súčasného obdobia existuje ešte väčší priestor pre rast BTC.

Ak predpokladáme, že údaje CryptoQuantu skutočne ukazujú, že BTC ešte nedosiahol vrchol, stojí za to preskúmať niekoľko životaschopných cenových prognóz. Tie nedávno vypracovali analytici, aby sa určilo, kde by tento vrchol mohol byť.

Max Keizer, moderátor spoločnosti Keizer Report, si do konca roka predstavil cenu 220 000 $. 

Model toku cenných papierov vidí BTC na 288 000 $. MVRV tiež ukázala, že ak sa má história opakovať, BTC by skutočne mohol dosiahnuť tieto úrovne.

Údaje z CoinMetrics ukazujú, že naposledy, keď bolo rezervné riziko na takej úrovni ako teraz, sa hodnota BTC v nasledujúcich mesiacoch zvýšila zhruba štvornásobne. 

Ak sa to má stať znova, BTC by mohol vyskočiť vysoko nad 200 000 $.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Two Signs We’re Not at the Top of the Bitcoin Cycle: Analysis. [online]. [cit. 2021-03-23]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/two-signs-were-not-at-the-top-of-the-bitcoin-cycle-analysis/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments