21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Rishi Sunak ponúka ďalšiu pomoc so splácaním pôžičiek

Rishi Sunak ponúka ďalšiu pomoc so splácaním pôžičiek

Pomoc je zameraná primárne na malé firmy, ktoré majú dostať viac času na splácanie štátom poskytnutých pôžičiek. Medzi tieto zmeny patrí poskytnutie možnosti spoločnostiam predĺžiť dĺžku pôžičky zo šiestich na desať rokov v rámci iniciatívy „pay-as-you-grow”. Britský kancelár, Rishi Sunak, uviedol, že týmto krokom je poskytnúť spoločnostiam „priestor na to, aby sa postavili na nohy.” 

V rámci existujúcej schémy dostávajú firmy na prvý rok bezúročné pôžičky. Mnohí však majú začať splácať peniaze v máji, keď sa očakáva, že hospodárske oživenie bude stále slabé.

Podľa nových opatrení, budú mať podniky možnosť:

  • Predĺženie dĺžky pôžičky zo šiestich rokov na 10. 
  • Realizovať iba splátky úrokov počas šiestich mesiacov s možnosťou použiť ich až trikrát počas celej pôžičky.
  • Úplné pozastavenie splátok až na šesť mesiacov.

Sunak uviedol, že plán umožňuje firmám „platiť podľa rastu” a ponúka flexibilné možnosti splácania. Povedal: „Podniky naďalej pociťujú dopad pandémie Covid-19, sme odhodlaní poskytnúť im podporu a sebadôveru, ktoré potrebujú, aby prekonali pandémiu.”

„Dávame dlžníkom s pôžičkou vďaka väčšej flexibilite a času na splácanie možnosť splácať pôžičku za ich podmienok.” Banky, ktoré pôžičky vybavujú, budú od pondelka požiadané, aby kontaktovali zákazníkov s cieľom vysvetliť im nové možnosti. Spoločnosť UK Finance, ktorá zastupuje odvetvie bankovníctva a finančného priemyslu, uviedla, že sa zaviazala pomáhať podnikom „všetkých veľkostí počas krízy.”

Zdroj:

BBC, 2021. Rishi Sunak offers more help to 1.4m firms repaying Covid loans. [cit. 2021-02-09]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-55958712

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments