-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Komodity Ethereum prežilo rekordný mesiac, inak to nie je ani pri DeFi

Ethereum prežilo rekordný mesiac, inak to nie je ani pri DeFi

Január 2021 sa niesol pre kryptomenu Ethereum v znamení nečakaného úspechu v celej jeho histórii. V ňom prelomilo ETH svoje rekordné maximum z januára roku 2018. Čo je ale ešte dôležitejšie je najmä to svieca, ktorú táto kryptomena uzavrela na sume 1313 $. Tento fakt potvrdzuje aj profil istého nadšenca na Twitteri, Alexa eth. Ten upozornil na rozdiel kĺzavého priemeru (moving average). Na grafe môžeme vidieť značný rozdiel z obdobia minulej rekordnej sviece, čo sa dá považovať za býčí signál.

Úspech na trhu

O tom, že je ETH úspešné na trhu, nie je pochýb. Spolu s Bitcoinom predstavuje 75% celkového trhu. Okrem toho sa tento brat Bitcoinu líši od neho vyšším počtom transakcií, v ktorých dominuje dvojnásobne. Ako uvádza internetový portál kryptonovinky.com, spracovalo Ethereum koncom januára transakcie v hodnote až 19,1 miliardy $, zatiaľ čo Bitcoin „iba” necelých 10 miliárd $. Z jeho úspechu sa predovšetkým tešia najmä ťažiari ETH, ktorým sa vôbec nevedie zle. Podľa internetového zdroja The Block zarobili za január viac ako 800 miliónov $, čím prekonali aj ťažiarov BTC.

Sektor DeFi sa šplhá čoraz vyššie

Ruka s rukou v úspechu Etherea ide aj sektor decentralizovaných financií, DeFi. Januárové objemy obchodovania (volume) na burzách DeFi sa vyšplhali na historické maximá, keď prekonali úroveň 50 miliárd $, čo predstavuje takmer dvojnásobok zo septembra predchádzajúceho roka v hodnote 26 miliárd $. Viac o tom prezradil analytik burzy Messara, Jack Purdy: „Obchodníci stále viac upřednostňujú krypto-natívne transakcie. Tento trend bude pravdepodobne pokračovať, pretože tieto burzy (DEX) sú stále likvidnejšie a komfort používateľov sa na nich zvyšuje a vyrovnáva sa centralizovanej konkurencii.”

Záver

Popri veľmi zaujímavom býčom období je jedno isté: Ethereum čaká dôležitý mesiac. Analytici za zhodujú, že február môže byť preň kľúčovým mesiacom z hľadiska obchodovania. Väčšina z nich už netrpezlivo čaká na dátum 8.2.2021, keď sa spustí obchodovanie s Ethereum Futures kontraktmi na burze CME (Chicago Mercantile Exchange). Okrem toho nahráva ETH do karát aj možné obnovenie Grayscale Ethereum Trust. To znamená nakupovanie akcií” Etherea investormi aj napriek tomuto hráčovi. Určite si preto nezabudnite nastaviť pripomienku na vašom smartfóne. Bude to zaujímavý mesiac.

Zdroj:

https://www.kryptonovinky.com/rekordni-mesic-ethereum-dulezity-unor-a-rozmach-defi/

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments