-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Rezervácie Airbnb rastú vďaka dopytu po dovolenkách

Rezervácie Airbnb rastú vďaka dopytu po dovolenkách

Online platforma Airbnb uviedla, že dovolenkové rezervácie prudko stúpajú, pretože niektoré krajiny otvárajú svoje hranice. 

V prvom štvrťroku americké rezervácie prekonali úroveň pred pandémiou.

Celková hodnota rezervácií sa zvýšila o 52 % na 10,3 miliárd USD.

Spoločnosť však celkovo zaznamenala stratu, pretože splácala pôžičky. Aj keď príjmy Airbnb medziročne vzrástli na 886,9 mil. USD, ich čistá strata pred zdanením predstavovala 59 mil. USD.

Firme so sídlom v San Franciscu sa darilo v porovnaní s ostatnými podnikmi o čosi lepšie. 

„Aj keď podmienky ešte nie sú normálne, zlepšujú sa a očakávame cestovný odraz,” uvádza sa v aktualizácii pre investorov.

Rezervácie vo Veľkej Británii a vo Francúzsku tiež vzrástli po oznámeniach predsedu vlády Borisa Johnsona a prezidenta Emmanuela Macrona o zmiernení obmedzení.

Spoločnosť uviedla, že je ešte príliš skoro na poskytnutie finančných prognóz na zvyšok roka.

Varovala, že podnikanie bude závisieť od „závažnosti a trvania” prebiehajúcich cestovných obmedzení, najmä mimo USA.

Zdroj:

BBC, 2021. Airbnb bookings jump as holiday demand soars. [online]. [cit. 2021-05-15]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-57105371

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments