-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Kórejská banka chce sledovať činnosť obchodovania s kryptomenami

Kórejská banka chce sledovať činnosť obchodovania s kryptomenami

Kórejská banka (BOK) má údajne v pláne udržiavať prísny dohľad nad obchodovaním s kryptomenami prostredníctvom bankových účtov pod skutočným menom.

Podľa štvrtkovej správy The Korea Herald sa BOK usiluje získať oprávnenie podľa článku 87 zákona o centrálnych bankách v krajine, v ktorom sa uvádza: „Plánujeme využiť našu zákonnú moc pri požadovaní predloženia dokumentu od finančných inštitúcií na sledovanie objemu transakcií kryptomeny uskutočnené prostredníctvom bankových účtov.”

Vyššie uvedené komentáre údajne pochádzajú z dokumentov, ktoré BOK predložila zákonodarcom v krajine, pričom si centrálna banka dáva pozor na nezákonné krypto-transakcie, ktoré spôsobujú značné riziká pre politiku vnútornej menovej kontroly.

Podľa predstaviteľa BOK by sa režim kryptomeny centrálnej banky mohol začať v septembri, ak ho schvália zákonodarcovia.

Žiadosť BOK o oprávnenie na policajné obchodovanie s objemom kryptomien dýcha na krk finančným regulačným orgánom v krajine, ktoré požadujú úplný audit bánk, ktoré sa zaoberajú klientmi na burze kryptomien.

Orgány v Južnej Kórei sa usilujú zabezpečiť úplnú implementáciu povinnej politiky pre kryptomeny obchodného účtu so skutočným menom. Pravidlami sa skutočne riadia iba krypto-burzy „veľkej štvorky” – Bithumb, Upbit, Korbit a Coinone.

Komisia pre finančné služby aj finančná spravodajská jednotka pozorne sledujú juhokórejský krypto-trh. FSC dokonca požiadala svojich zamestnancov, aby deklarovali svoje držby v kryptomene.

Poskytovatelia krypto-služieb, vrátane búrz, správcov, platforiem peňaženiek a správcov aktív, musia do septembra začať dodržiavať nové požiadavky na finančné výkazníctvo.

Napriek sprísneniu predpisov dopyt po kryptomenách v Južnej Kórei stále rastie, obchodníci údajne uprednostňujú altcoiny.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bank of Korea wants to monitor crypto trading activity, cites monetary risks. [online]. [cit. 2021-05-15]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bank-of-korea-wants-to-monitor-crypto-trading-activity-cites-monetary-risks

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments