23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Banka Atom získala 40 miliónov GBP pred IPO

Banka Atom získala 40 miliónov GBP pred IPO

Britská banka Atom plánuje získať 40 miliónov GBP od súčasných investorov, pretože skúma ďalšie možnosti ziskovosti. Spoločnosť Atom vo svojom vyhlásení tiež zoradila možnú počiatočnú verejnú ponuku počas finančného roka 2022-23.

Úsilie o získanie finančných prostriedkov prichádza, keď banka využíva hypotéky a obchodné úvery na zvýšenie ziskovosti. Spoločnosť už zaznamenala ziskovosť svojho hypotekárneho portfólia.

Atom uvádza, že v priebehu druhej polovice finančného roka 2020/21 pridal hypotéky vo výške 362 miliónov GBP. Vo vyhlásení sa dodáva, že banka od apríla 2016 požičala hypotekárnym zákazníkom v Spojenom kráľovstve 2,8 miliardy GBP.

Výkonný riaditeľ pre atómovú energiu, Mark Mullen, potvrdzuje, že cieľové prostriedky budú poháňať rast. Uznáva, že rovnako ako iné podniky, aj spoločnosť Atom pôsobila v náročnom prostredí.

„S kapitálom sa obraciame na našich akcionárov, kedykoľvek to potrebujeme na zabezpečenie rastu. Napriek tomu, že je to náročné prostredie pre všetky spoločnosti, ktoré potrebujú získať financovanie, toto zvýšenie kapitálu nám umožní pokračovať v pokroku smerom k ziskovosti a neustále sa zvyšujúcej úrovni efektívnosti a angažovanosti. Tím si ponecháva IPO ako náš cieľ a podnik tam zavedieme, keď budeme pripravení my aj trhy. Po roku, ktorý práve uplynul, si nebudem nárokovať dokonalú predvídavosť, ale na finančný rok 2022/23 sa pozeráme ako na náš cieľ IPO,” uviedol Mullen.

Spoločnosť na konci marca 2021 rozšíri svoje úvery pre malé a stredné podniky na súvahe o viac ako 700 miliónov GBP. K rastu prispieva hlavne Coronavirus Business Interruption Loan Scheme.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Atom bank to raise £40M ahead of possible IPO. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/atom-bank-to-raise-40m-ahead-of-possible-ipo/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments