23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Revolúcia NFT: 10 najdrahších NFT, ktoré sa kedy predali

Revolúcia NFT: 10 najdrahších NFT, ktoré sa kedy predali

NFT menia spôsob, akým premýšľame o umení a investori si to začínajú všímať.

Umelecká scéna NFT v posledných mesiacoch explodovala a iba za posledných šesť mesiacov sa uskutočnilo deväť z desiatich najdrahších predajov NFT. Tu sú doteraz najväčšie tržby.

  • Everydays: The First 5000 Days: 69,3 milióna $

Je to rekord najdrahšieho NFT, aký sa kedy predal (a celkovo jedného z najdrahších umeleckých diel, aké sa kedy predali). Umelecké dielo, ktoré vytvoril slávny digitálny umelec Mike „Beeple“ Winkelmann, sa v spoločnosti Christie’s predalo za 69,3 milióna $ – vôbec prvýkrát tak ctihodná aukčná sieň predala čisto digitálne umelecké dielo.

NFT predstavuje koláž z 5 000 predošlých umeleckých diel umelca Beeple. Demonštruje jeho vývoj ako umelca v priebehu jeho kariéry.

Zakúpil ju Vignesh „Metakovan” Sundaresan.

  • CryptoPunk #7804: 7,5 milióna $

Dylan Field, generálny riaditeľ dizajnérskej softvérovej spoločnosti Figma, stojí za predajom druhého najdrahšieho NFT v histórii, CryptoPunk # 7804. 

CryptoPunks sú náhodne generované súbory 10 000 jedinečných digitálnych znakov a sú jedným z prvých príkladov NFT uvoľnených na blockchaine Ethereum.

Vyvinuli ich Matt Hall a John Watkinson z amerického herného štúdia Larva Labs.

  • CROSSROAD: 6.66 milióna $

CROSSROAD je NFT vytvorený uznávaným digitálnym umelcom Beeple. 

Dielo obsahuje protitrumpovské správy a zväčšenú postavu podobnú Donaldovi Trumpovi. Tá leží na porazenej kope s vulgárnymi výrazmi napísanými na jeho nahom tele. 

Nie vždy to však tak vyzeralo. Kresba bola navrhnutá tak, aby sa menila na základe výsledku volieb v roku 2020. Keby Trump vyhral, bol by vyobrazený ako nosí korunu a ako kráča v plameňoch.

Nifty Gateway, populárne trhovisko pre digitálne zberateľské predmety, sprostredkovalo predaj NFT za 6,66 milióna $ medzi jej pôvodným majiteľom (používateľom Twitteru Pablorfraile) a anonymným kupujúcim.

  • Prvý tweet: 2.9 milióna $

Verzia NFT pre prvý tweet spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa, Jacka Dorseyho, ktorý bol vôbec prvým tweetom na Twitteri, bola vydražená v priebehu marca 2021. Nakoniec sa predala za do očí bijúcich 2,9 milióna $.

Token bol razený pomocou platformy známej ako Valuables. tá umožňuje používateľom vytvárať NFT predstavujúce ich tweety.

V rámci svojich filantropických snáh sa Dorsey zaviazal, že okamžite prevedie 100 % výnosov na BTC a potom ich daruje spoločnosti Africa Response.

  • CryptoPunk #6965: 1.54 milióna $ 

Druhý CryptoPunk na tomto zozname Číslo # 6965, je jedným z 24 opíc Punks.

Aktuálne je CryptoPunk # 6965 opäť na predaj. Jeho cena je uvedená na 2 100 ETH (alebo 3,42 milióna USD). Ak bude predaj uskutočnený, čistý zisk bude čistý 122 %.

  • Auction Winner Picks Name: 1.33 milióna $

Americký producent a DJ tanečnej hudby, 3LAU, nedávno spolupracoval s umelcom digitálnej koláže Slimesunday na produkcii Auction Winner Picks Name – NFT, ktoré sa na Nifty Gateway predali za 1,33 milióna $.

NFT obsahuje hudobné video a tanečné skladby. Oprávňuje kupujúceho zvoliť si názov pôvodného NFT aj otvoreného vydania NFT, ktoré sa nedávno predávali na Nifty Gateway.

  • CryptoPunk #4156: 1.3 milióna $

CryptoPunk # 4156 je ďalší punk, ktorému sa vo verejnej dražbe podarilo získať viac ako 1 milión $.

Rovnako ako o niečo drahší CryptoPunk # 6965, je CryptoPunk # 4156 vzácnym tokenom opičieho typu.

  • Not Forgotten, But Gone: 1 milión $

WhIsBe, súčasný umelec v New Yorku, je mužom série NFT zobrazujúcich gumových medveďov v rôznych kreatívnych formách.

Aj keď bol WhIsBe pôvodne známy svojimi nástennými maľbami v Brooklyne a masívnymi sochami šíriacimi sa na verejných priestranstvách po celom svete, nedávno obrátil svoje umelecké vlohy do oblasti umenia NFT.

Doteraz je 16-sekundové video rotujúcej kostry gumového medveďa s názvom „Not Forgotten, But Gone” najdrahším NFT vytvoreným umelcom. Video sa predalo za 1milión $ na Nifty Gateway.

  • Hairy: 888,888

Hudobník, módny návrhár a podnikateľ, Steve Aoki, nedávno spolupracoval s 3D ilustrátorom, Antonim Tudiscom, na výrobe eklektického diela známeho jednoducho ako „Hairy”.

NFT sa predalo za 888 888 vtedy v rekordnej aukcii pre Nifty Gateway a oprávňuje používateľov na fyzickú obrazovku Infinite Objects zobrazujúcu NFT (za predpokladu, že vlastník drží token dva týždne po aukcii).

  • THE COMPLETE MF COLLECTION: 777,777 $

THE COMPLETE MF COLLECTION je ďalším z majstrovských diel od umelca Beeple. Obsahuje video všetkých ostatných umeleckých diel predávaných ako súčasť jeho zbierky.

Tento NFT je neobvyklý v tom, že ho sprevádza aj fyzický token, v tomto prípade pozostávajúci z podpísanej titánovej zadnej dosky, vzorky vlasov Beeple a osvedčenia o vlastníctve.

Token bol najdrahším singlom edície, ktorý sa predával v zbierke The 2020 Collection spoločnosti Beeple. Kúpil ho zberateľ umenia NFT Tim Kang za 777 777 $.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. The 10 Most Expensive NFTs Ever Sold. [online]. [cit. 2021-04-04]. Dostupné na: https://decrypt.co/62898/the-10-most-expensive-nfts-ever-sold

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments