23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Rekordné dodávky Tesly do roku 2021: 1. kvartál zatieňuje výzvy automobilového priemyslu

Rekordné dodávky Tesly do roku 2021: 1. kvartál zatieňuje výzvy automobilového priemyslu

Výrobca elektrických vozidiel Tesla dodal počas prvého štvrťroku 2021 rekordný počet automobilov v 1. kvartáli, čomu napomáhal rozširujúci sa trh a nová výrobná technológia.

Tlačové vyhlásenie spoločnosti naznačuje, že bolo dodaných 184 800 vozidiel, zatiaľ čo produkcia v tomto štvrťroku predstavovala 180 338 automobilov. Dodávky prekonali v 4. kvartáli roka 2020 hodnotu 180 570 vozidiel.

Spoločnosť spája dodávky, ktoré prekonali očakávania analytikov, s pozitívnym prijatím modelu Y v Číne. Predchádzajúce odhady spoločnosti FactSet predpokladali, že firma dodá asi 168 000 vozidiel.

Pokiaľ ide o konkrétne vozidlá, firma z Palo Alto vyrábala iba sedany Model 3 a SUV Model Y. Spoločnosť nevyrábala sedany Model S a SUV Model X.

Tesla zvyšuje produkciu v prostredí rastúcej konkurencie

Bolo dodaných celkovo 2 020 vozidiel Model S a Model X. To predstavuje iba 1 % z celkových dodávok spoločnosti Tesla do roku 2021. Dodávky modelov 3 a Y dosiahli 182 720. Po predaji analytici firmu ocenili napriek výzvam v oblasti dodávateľského reťazca, ktoré zasiahli globálny automobilový priemysel.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, už skôr naznačil, že Model X sa bude vyrábať neskôr, bez uvedenia konkrétnej časovej osi. Podľa Muska:

„Boli sme schopní predstaviť nový model Plaid Model S a X – Model S bude dodaný vo februári a Model X o niečo neskôr.”

Za rok 2020 sa ročný predaj spoločnosti Tesla zvýšil o 36 %, pričom výrobca dodal celkovo 499 550 automobilov.

Okrem zvýšeného záujmu z čínskeho trhu spoločnosť Tesla poznamenala, že urýchlila výrobu po tom, čo sa v priebehu štvrťroku otestovalo a nainštalovalo nové výrobné zariadenie. 

Spoločnosť zvyšuje svoju produkciu v prostredí rastúcej konkurencie súperov ako Ford Motors a Volkswagen.

Spoločnosť Tesla takisto pracuje na otvorení ďalších dvoch výrobných plánov v tomto roku v Texase a Berlíne. Tento európsky závod je ponúkaný na zlepšenie prítomnosti spoločnosti Tesla v Európe.

Rast spoločnosti Tesla čelí prekážkam na kľúčových trhoch

Cesta spoločnosti Tesla k udržaniu si pozície špičkového výrobcu elektrických vozidiel však z právneho hľadiska čelí niekoľkým prekážkam. 

Čínska vláda sa usiluje obmedziť používanie vozidiel Tesla vojenským personálom z dôvodov národnej bezpečnosti. Obmedzenie je založené na údajných obavách o kvalitu spotrebiteľa.

Regulátory Spojených štátov navyše vyšetrujú nedávne pády samoriadiacich vozidiel Tesla. 

Spoločnosť Tesla už plánuje z dôvodu porúch na dotykovej obrazovke stiahnuť z predaja asi 135 000 vozidiel.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Record Tesla’s 2021 Q1 deliveries overshadow auto industry’s challenges. [online]. [cit. 2021-03-03]. Dostupné na: https://finbold.com/record-teslas-2021-q1-deliveries-overshadow-auto-industrys-challenges/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments