23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Regulačné orgány začínajú brať kryptomeny vážne, hovorí firma na správu digitálnych aktív

Regulačné orgány začínajú brať kryptomeny vážne, hovorí firma na správu digitálnych aktív

„Vrchol trhového stropu vo výške 2,6 trilióna USD prinútil regulačné orgány na celom svete, aby sa vážne zaoberali kryptomenami,” uviedla hlavná strategická riaditeľka spoločnosti CoinShares, Meltem Demirors.

Meltem Demirors informovala, že „pre priemysel sú kryptomeny názov neistoty”. Poznamenala ale, že za posledných pár týždňov prevzali kontrolu nad makroprostredím. 

Gary Gensler, predseda SEC, naznačil, že „chce regulovať krypto-burzy a brať ich omnoho vážnejšie”.

Kryptomeny začali tento rok s celkovým trhovým stropom pod 1 triliónom USD. Pred pár týždňami dosiahli vrchol 2,6 trilióna USD. Demirors uviedla, že regulačné orgány začínajú brať túto triedu aktív vážne.

Keď už hovoríme o vnímaní trhu regulačnými orgánmi, Demirors uviedla, že regulačné orgány chcú zabezpečiť dodržiavanie pravidiel Know Your Customer a Anti-Laundering. Zároveń chcú zabezpečiť dohľad nad trhom bez potlačenia rastúceho krypto-priemyslu.

Demirors ďalej zdôraznila, že varovania centrálnych bankárov týkajúce sa kryptomeny majú vplyv na trhový sentiment. „Sentiment informuje dopyt a dopyt informuje o tom, čo sa deje na trhu,” vysvetlila.

Výkonná riaditeľka opísala to, čo sme za posledné týždne videli, ako najväčšiu udalosť znižovania pákového efektu. „Po poklese z 19. mája, ktorý zaznamenal najväčší denný prepad v histórii Bitcoinu (BTC), bolo z trhu s krypto-derivátmi odvinutých takmer 60 % celkových pákových efektov,” poznamenala.

V reakcii na cenové akcie kryptomeny Demirors neverí, že ceny kryptomeny zostanú príliš dlho na rovnakej úrovni.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Regulators starting to take crypto seriously, CoinShares exec says. [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/regulators-starting-to-take-crypto-seriously-coinshares-exec-says

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments