Neuveriteľné! Nový elektrický automobil od kanadskej spoločnosti ťaží kryptomeny, kým je zaparkovaný

0
134

Kanadský výrobca elektrických vozidiel Daymak ohlásil výrobu nového elektrického automobilu. Ten môže pri parkovaní ťažiť Bitcoin, Ethereum, Dogecoin a ďalšie kryptomeny.

Podľa oznámenia spoločnosti z 1. júna bude elektrický automobil s názvom Spiritus uvedený na trh v roku 2023 a bude vybavený „špičkovým GPU v oblasti ťažby“

„Daymak Spiritus je prvý automobil v histórii s ťažobným hardvérom a technológiou kryptomeny naprogramovanou do používateľského rozhrania,“ uvádza sa v oznámení.

Každý prístroj Spiritus bude obsahovať ťažobný hardvér Daymak Nebular a možnosti solárneho nabíjania.

Daymak teraz prijíma predobjednávky na auto, ktoré si zákazníci môžu zakúpiť v kryptomenách. Spoločnosť prijíma platby v Doge, Ethereum, Cardano a Bitcoin. Tiež „spolupracuje s rôznymi burzami na ponúkaní lízingových splátok prostredníctvom kryptomeny“.

Spiritus prichádza v „luxusnom“ modeli s cenou 19 995 USD a v „ultimátnom“ modeli s cenou 149 000 USD. Zdá sa, že modely sa líšia iba jazdným výkonom, ako sú najvyššia rýchlosť, výdrž batérie a funkcie bezdrôtového nabíjania.

Nie je to prvýkrát, čo bolo vozidlo vybavené hardvérom na ťažbu kryptomeny. Ešte v januári nainštaloval krypto-nadšenec Simon Bryne do svojho hybridného vozidla BMW i8 prenosnú ťažobnú súpravu. V tom čase sa odhadovalo, že jeho vozidlo bolo schopné ročne generovať zisk 122 000 USD.

„Predstavujeme si budúcnosť, v ktorej budú vaše diaľničné poplatky, vaše parkovanie a vaše objednávky riadené prostredníctvom kryptomeny a budú zaplatené priamo za jazdy. Vaše online účty a vaše bankovníctvo môžu byť spravované prostredníctvom rovnakej softvérovej platformy platenej v kryptomene,“ uviedol Aldo Baiocchi, prezident spoločnosti Daymak.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. ‘Pointless but incredible’— New electric car mines crypto while it’s parked. [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/pointless-but-incredible-new-electric-car-mines-crypto-while-it-s-parked

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here