-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Neuveriteľné! Nový elektrický automobil od kanadskej spoločnosti ťaží kryptomeny, kým je zaparkovaný

Neuveriteľné! Nový elektrický automobil od kanadskej spoločnosti ťaží kryptomeny, kým je zaparkovaný

Kanadský výrobca elektrických vozidiel Daymak ohlásil výrobu nového elektrického automobilu. Ten môže pri parkovaní ťažiť Bitcoin, Ethereum, Dogecoin a ďalšie kryptomeny.

Podľa oznámenia spoločnosti z 1. júna bude elektrický automobil s názvom Spiritus uvedený na trh v roku 2023 a bude vybavený „špičkovým GPU v oblasti ťažby”

„Daymak Spiritus je prvý automobil v histórii s ťažobným hardvérom a technológiou kryptomeny naprogramovanou do používateľského rozhrania,” uvádza sa v oznámení.

Každý prístroj Spiritus bude obsahovať ťažobný hardvér Daymak Nebular a možnosti solárneho nabíjania.

Daymak teraz prijíma predobjednávky na auto, ktoré si zákazníci môžu zakúpiť v kryptomenách. Spoločnosť prijíma platby v Doge, Ethereum, Cardano a Bitcoin. Tiež „spolupracuje s rôznymi burzami na ponúkaní lízingových splátok prostredníctvom kryptomeny”.

Spiritus prichádza v „luxusnom” modeli s cenou 19 995 USD a v „ultimátnom” modeli s cenou 149 000 USD. Zdá sa, že modely sa líšia iba jazdným výkonom, ako sú najvyššia rýchlosť, výdrž batérie a funkcie bezdrôtového nabíjania.

Nie je to prvýkrát, čo bolo vozidlo vybavené hardvérom na ťažbu kryptomeny. Ešte v januári nainštaloval krypto-nadšenec Simon Bryne do svojho hybridného vozidla BMW i8 prenosnú ťažobnú súpravu. V tom čase sa odhadovalo, že jeho vozidlo bolo schopné ročne generovať zisk 122 000 USD.

„Predstavujeme si budúcnosť, v ktorej budú vaše diaľničné poplatky, vaše parkovanie a vaše objednávky riadené prostredníctvom kryptomeny a budú zaplatené priamo za jazdy. Vaše online účty a vaše bankovníctvo môžu byť spravované prostredníctvom rovnakej softvérovej platformy platenej v kryptomene,” uviedol Aldo Baiocchi, prezident spoločnosti Daymak.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. ‘Pointless but incredible’— New electric car mines crypto while it’s parked. [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/pointless-but-incredible-new-electric-car-mines-crypto-while-it-s-parked

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments