-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Starling Bank sprísňuje obmedzenia týkajúce sa kryptomien

Starling Bank sprísňuje obmedzenia týkajúce sa kryptomien

Niekoľko britských bánk minulý týždeň zablokovalo platby smerujúce na kryptomenové burzy. Ako hlavné príčiny tohto kroku označili obavy z podvodov a prania špinavých peňazí. Tieto transakcie zablokovali Monzo, Starling aj Barclays, hoci naznačili, že pôjde iba o dočasné opatrenie. 

Hovorca Starling Bank zverejnil pre britský denník Telegraph vyhlásenie, v ktorom odhalil ich predchádzajúce kroky:

„Toto je dočasné opatrenie, ktoré sme prijali na ochranu zákazníkov. Nie je to problémom iba pre Starling, ale aj pre ostatné banky. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré to niektorým zákazníkom spôsobilo. Toto opatrenie zvrátime, keď zavedieme ďalšie kontroly, obzvlášť pre platby na krypto-burzách.”

Od zverejnenia tohto vyhlásenia ale spoločnosť Starling Bank uviedla, že s platnosťou od 23. júna bude toto opatrenie zrušené a nahradené rozšírenou kontrolou platieb. Banky Barclays a Monzo svoje kroky týkajúce sa zmeny stratégie v oblasti kryptomien nekomentovali. 

Na základe nárastu krypto-podvodov prijali banky v Spojenom kráľovstve, ako aj množstvo regulačných orgánov a bánk po celom svete, určité opatrenia. Urobili tak po tom, čo sa objavilo niekoľko koordinovaných hackerských útokov, vrátane DeFi100, decentralizovaného protokolu DeFi, ktorý obral investorov o investície vo výške 32 miliónov dolárov. Regulačné orgány a centrálne banky zintenzívnili zavádzanie opatrení s cieľom aktívne varovať používateľov, aby boli v oblasti kryptomien veľmi ostražití. 

Nedávno došlo k výraznému zvýšeniu výstupných podvodov s kryptomenami, pričom sa na nich údajne podieľali aj dve turecké krypto-burzy. Turecké úrady zadržali 62 ľudí. Používatelia prišli o kryptomeny v celkovej hodnote 2 miliárd dolárov.

Na základe podobných odhalení banky posilnili svoje bezpečnostné opatrenia. Dôvodom sú aj globálne zásahy do bezpečnostných opatrení kryptomenových búrz a jednotlivci, ktorí tvrdia, že sa stali obeťami podvodov spojených s kryptomenami. To všetko naznačuje, že regulačné orgány sa pripravujú na odhalenie regulácií kryptomien, aké doteraz neinicioval žiadny veľký národ. 

Guvernér Bank of England, Andrew Bailey, sa nedávno vyjadril, že kryptomeny sú „nebezpečné”. Zároveň zopakoval vyhlásenie banky, že pri investovaní do kryptomien musia byť jednotlivci obozretní.

Zdroj: 

CRYPTODAILY, 2021. Starling Bank Lifts Cryptocurrency Restrictions. [online]. [cit. 2021-06-03]. Dostupné na: https://cryptodaily.co.uk/2021/06/Starling-Bank-Lifts-Cryptocurrency-Restrictions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments