Raper 50 Cent venoval 300 000 USD na výučbu obchodných programov v Houstone

0
127

Ikona rapu a magnát 50 Cent venoval prostredníctvom svojej nadácie G Unity sumu 300 000 USD. Tá poputuje najväčšiemu texaskému systému škôl, Houston Independent School District. Toto bola suma, ktorú vyrovnala skupina Houston United Group v snahe priniesť do systému a jeho troch stredných škôl pokročilý obchodný program. 

Celkovo pôjde na začatie 50-ročného programu suma 600 000 USD.

„Za posledných 20 rokov som sa zameriaval na projekty akademického obohacovania a poskytovania darov organizáciám, ktoré vykonávajú obchodné záležitosti,“ uvádza 50 Cent. 

 „V nadväznosti na pandémiu vírusu Covid-19 poskytujem príležitosti a nástroje pre ľudí, aby si uľahčili cestu v podnikaní. Je vzrušujúce byť pri tom.Teraz sú to tri školy, ale bude ich oveľa viac,“ dodáva raper.

Starosta Houstonu, Sylvester Turner takisto neskrýval nadšenie. Uviedol, že nové priestory G Unity Labs umožnia stredoškolákom na stredných školách vo Worthing, Wheatley a Kashmere dozvedieť sa viac o podnikaní a vytváraní podnikateľského plánu.

„Sme radi, že má 50 Cent záujem investovať do tohto mesta, vytvárať pracovné miesta a podporovať mladých ľudí,“ uviedol Turner.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. 50 Cent Donates $300k for Houston School District Business Programs. [online]. [cit. 2021-05-19]. Dostupné na: https://www.complex.com/music/50-cent-donates-houston-school-district-business-programs

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here