21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Čína zakazuje inštitúciám poskytovať služby súvisiace s transakciami kryptomien

Čína zakazuje inštitúciám poskytovať služby súvisiace s transakciami kryptomien

Čína zakázala finančným inštitúciám a platobným spoločnostiam poskytovať služby spojené s transakciami kryptomien. Zároveň varovala investorov pred špekulatívnym krypto-trhom.

„Podľa tohto zákazu, inštitúcie, vrátane bánk a online platobných brán, nesmú klientom ponúkať žiadne služby týkajúce sa kryptomien, ako je registrácia, obchodovanie, zúčtovanie a vyrovnanie,” uviedli v utorok v spoločnom vyhlásení tri priemyselné orgány.

Nimi sú: Čínska národná internetová finančná asociácia, Čínska banková asociácia a Čínska asociácia pre platby a zúčtovanie.

„Ceny kryptomien v poslednej dobe prudko vzrástli a následne sa prepadli. Špekulatívne obchodovanie s kryptomenami sa rázne zmenilo, čo vážne narušilo bezpečnosť majetku ľudí a narušilo bežný ekonomický a finančný poriadok,” uvádzalo sa vo vyhlásení.

Čína zakázala kryptomenové burzy a ponúkanie rôznych tokenov. Čo ale nezakázala ľuďom je držať kryptomeny.

„Inštitúcie nesmú poskytovať služby v oblasti sporenia, dôvery, ponúkať záruky a ani vydávať finančné produkty súvisiace s kryptomenami,” uvádza sa tiež v stanovisku.

Vyhlásenie tiež zdôraznilo riziká obchodovania a uvádza, že virtuálne meny „nie sú zastúpené skutočnou hodnotou”. Ich ceny sa navyše dajú ľahko manipulovať a obchodné zmluvy nie sú chránené čínskym zákonom.

Zdroj:

CNBC, 2021. China bans financial, payment institutions from cryptocurrency business. [online]. [cit. 2021-05-19]. Dostupné na: https://www.cnbc.com/2021/05/18/china-bans-financial-payment-institutions-from-cryptocurrency-business.html?&qsearchterm=cryptocurrency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments