21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Lamborghini oznamuje ambiociózny plán na uvedenie prvého čisto elektrického vozidla do roku...

Lamborghini oznamuje ambiociózny plán na uvedenie prvého čisto elektrického vozidla do roku 2030

Lamborghini podrobne rozpracovalo svoj nový transformačný plán v očakávaní svojho prvého plne elektrického vozidla.

V utorok Stephan Winkelmann, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Automobili Lamborghini, uviedol, že cesta k dosiahnutiu „holistického prístupu” k udržateľnosti umožní elektrifikovanú budúcnosť a zároveň zostane verná srdcu a duši značky.

„Lamborghini bolo vždy synonymom pre popredné technologické znalosti v oblasti výroby motorov, ktoré sa pýšia mimoriadnym výkonom. Tento záväzok bude pokračovať ako absolútna priorita našej inovačnej trajektórie,” uviedol Winkelmann v tlačovej správe. 

„Dnešný prísľub podporený najväčším investičným plánom v histórii značky posilňuje našu hlbokú oddanosť nielen voči našim zákazníkom, ale aj našim fanúšikom, našim ľuďom a ich rodinám, ako aj teritóriu, kde sa spoločnosť narodila,” dodal.

Prvá fáza potrvá do roku 2022 a bude zameraná na oslavu spaľovacieho motora. V tomto roku budú predstavené dva nové automobily modelového radu V12. Ako ukazuje rozpis druhej fázy, Lamborghini sa do roku 2024 zameriava na úplný prechod na hybrid. V roku 2023 uvádza Lamborghini na trh svoje prvé sériové sériové auto s hybridným pohonom.

V druhej polovici desaťročia, do roku 2030, predstaví Lamborghini svoje prvé plne elektrické vozidlo.

Investícia spoločnosti Lamborghini do transformačného plánu je podľa zástupcu spoločnosti najväčším finančným úsilím značky v histórii, ktoré za štyri roky presiahlo 1,8 miliardy USD.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Lamborghini Announces Plan to Release First All-Electric Car by 2030. [online]. [cit. 2021-05-19]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/lamborghini-to-release-all-electric-car-2030

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments