17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Prvé Ethereum ETF na svete bolo schválené kanadskými regulačnými orgánmi

Prvé Ethereum ETF na svete bolo schválené kanadskými regulačnými orgánmi

Spoločnosť Purpose Investments so sídlom v Toronte získala podľa kanadskej tlačovej správy od kanadských regulátorov cenných papierov povolenie na uvedenie prvého produktu na burze obchodovaného s Ethereom na svete.

Stáva sa to dva mesiace po tom, čo Ontario Securities Commission (OSC) vo februári predbehlo spoločnosť priekopníckym bitcoinovým ETF.

Generálny riaditeľ Purpose Investments, Som Seif, tvrdí, že Ethereum je dnes „jednou z najzaujímavejších” technológií:

„Zatiaľ čo Bitcoin má tendenciu získavať si veľkú pozornosť, pretože to bola prvá veľká kryptomena, to, čo predstavuje ETH a jeho ekosystém, je jednou z najvzrušujúcejších nových technologických vízií súčasnosti,” uviedol.

Začiatkom tohto mesiaca prekonala bitcoinová ETF spoločnosti Purpose Investments po masívnom februárovom debute aktíva v hodnote 1 miliardy USD.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu zatiaľ takýto produkt schvaľuje, pretože sa neustále hromadia nové prihlášky od spoločností ako sú Van Eck a Fidelity.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. World’s First Ethereum ETF Approved by Canadian Regulators. [online]. [cit. 2021-04-17]. Dostupné na: https://u.today/worlds-first-ethereum-etf-approved-by-canadian-regulators

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments