Prvé Ethereum ETF na svete bolo schválené kanadskými regulačnými orgánmi

0
137

Spoločnosť Purpose Investments so sídlom v Toronte získala podľa kanadskej tlačovej správy od kanadských regulátorov cenných papierov povolenie na uvedenie prvého produktu na burze obchodovaného s Ethereom na svete.

Stáva sa to dva mesiace po tom, čo Ontario Securities Commission (OSC) vo februári predbehlo spoločnosť priekopníckym bitcoinovým ETF.

Generálny riaditeľ Purpose Investments, Som Seif, tvrdí, že Ethereum je dnes „jednou z najzaujímavejších“ technológií:

„Zatiaľ čo Bitcoin má tendenciu získavať si veľkú pozornosť, pretože to bola prvá veľká kryptomena, to, čo predstavuje ETH a jeho ekosystém, je jednou z najvzrušujúcejších nových technologických vízií súčasnosti,” uviedol.

Začiatkom tohto mesiaca prekonala bitcoinová ETF spoločnosti Purpose Investments po masívnom februárovom debute aktíva v hodnote 1 miliardy USD.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu zatiaľ takýto produkt schvaľuje, pretože sa neustále hromadia nové prihlášky od spoločností ako sú Van Eck a Fidelity.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. World’s First Ethereum ETF Approved by Canadian Regulators. [online]. [cit. 2021-04-17]. Dostupné na: https://u.today/worlds-first-ethereum-etf-approved-by-canadian-regulators

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here