Mike Novogratz: „Stúpajúci trend kryptomien sa ešte len začal“

0
94

Generálny riaditeľ kryptografickej spoločnosti Galaxy Digital, bývalý manažér hedžových fondov a miliardár, Mike Novogratz uviedol, že bohatstvo generované v sektore kryptomien v budúcnosti vzrastie a súčasné zisky predstavujú východiskový bod.

Novogratz v relácii SquBCk Box CNBC uviedol, že vstup ďalších inštitúcií do krypto-sektora bude katalyzátorom rastu. 

Ďalej poznamenáva, že tento sektor je stále v počiatočnom štádiu.

Jeho tvrdenia prichádzajú po tom, čo Bitcoin 13. apríla 2021 dosiahol nové historické maximum nad 64 800 USD pri zachovaní trhového stropu nad 1 bilión USD. 

Podľa Novogratza bude rast sektoru kryptomeny s trhovou kapitalizáciou okolo 2 triliónov USD čoskoro tvoriť významný podiel na globálnom bohatstve.

„Momentálne je celková trhová hodnota kryptomien zhruba 2 trilióny USD. To je polovica z 1 % všetkého bohatstva. V nasledujúcich dvoch až troch rokoch to môžu byť 2 % až 3 %,“ uviedol Novogratz.

Po zaradení Coinbaise na burzu považuje Novogratz tento krok za dôležitý míľnik pre sektor kryptomien. Poznamenáva, že investorov by nemala znepokojovať cena akcií Coinbase, ale mali by zvážiť, čo tento krok znamená pre krypto-svet.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. ‘We’re just getting started’, billionaire ex-hedge fund manager says on crypto wealth growth. [online]. [cit. 2021-04-16]. Dostupné na: https://finbold.com/were-just-getting-started-billionaire-ex-hedge-fund-manager-says-on-crypto-wealth-growth/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here