21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Gary Gensler bol zvolený ako nový predseda SEC

Gary Gensler bol zvolený ako nový predseda SEC

Senát v stredu schválil výber prezidenta Joe Bidena do čela americkej Komisie pre cenné papiere (SEC).

Gary Gensler, americký akademik a bývalý predseda Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) bude teraz stáť v čele regulačného orgánu. 

Potvrdili ho pomerom hlasov 53: 45.

Susan Collins, Chuck Grassley a zástankyňa Bitcoinu Cynthia Lummis sú medzi republikánmi, ktorí hlasovali za potvrdenie Genslera.

Senátor, Pat Toomey, veľmi hlasne protestoval proti nominácii Genslera, pretože SEC sa zamerala na environmentálne a sociálne otázky. 

Genslerova agenda v oblasti kryptomeny

Počas potvrdenia, ktoré sa konalo 2. marca, bol Gensler dôvtipný v oblasti kryptomien. Sľúbil, že bude podporovať inovácie a zároveň zabezpečí ochranu investorov v tomto odbore:

„Bitcoin a ďalšie kryptomeny priniesli nové myslenie v oblasti platieb a finančného začlenenia, ale tiež nastolili nové problémy ochrany investorov, ktorým sa musíme ešte venovať. Na SEC budem spolupracovať s kolegami komisármi na propagácii novej inovácie, ale aj na zaistení ochrany investorov,” uviedol. 

Očakáva sa, že Gensler, ktorý na MIT učil kurz blockchainu a kryptomeny, konečne schváli burzový obchodovaný fond Bitcoinu po tom, čo boli pod vedením bývalého predsedu SEC Jay Claytona zamietnuté početné žiadosti. 

Zdroj:

U.TODAY, 2021. BREAKING: Gary Gensler Confirmed as New SEC Chairman. [online]. [cit. 2021-04-16]. Dostupné na: https://u.today/breaking-gary-gensler-confirmed-as-new-sec-chairman

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments