Primátor mesta v Tennessee plánuje prijať kryptomenu

0
111

Mesto Jackson v Tennessee sa formuje a plánuje prijať kryptomeny.

V nasledujúcich týždňoch vytvorí starosta Scott Conger blockchainovú pracovnú skupinu. Tá bude skúmať, ako prijať novú triedu aktív.

Conger povedal, že jeho plánom je podporiť používanie kryptomeny jej začlenením do mesta:

„Plány sú teraz veľmi jednoduché. Chceme podporiť používanie kryptomeny. Chcem si nad to sadnúť s tými ľudmi, ktorí majú oveľa väčšie znalosti blockchainu ako mám ja, aby sme diskutovali o tom, ako môžeme začleniť kryptomenu do nášho mesta.”

V roku 2020 predstaviteľ štátu Tennessee, Dennis Powers, predstavil návrh zákona, ktorý požaduje „hĺbkovú štúdiu“ technológie blockchain so zameraním na jej prípady použitia v bankovníctve, platbách, poskytovaní pôžičiek a ďalších priemyselných odvetviach.

Jackson je ôsmym najväčším mestom v Tennessee, zvyšok štátu by mohol nasledovať jeho vedenie kvôli explodujúcej adopcii kryptomeny.

Minulý týždeň pridal hotel Bobby, jeden z najobľúbenejších hotelov v Nashville, platby kryptomenami. Stal sa prvým, kto tak urobil v hlavnom meste štátu.

Bitcoinový tlak Miami

Conger hovorí, že „preberá ukazovatele“ od starostu Miami, Francisa Suareza. Ten je odhodlaný pretvoriť mesto na južnej Floride na najväčší bitcoinový uzol na svete.

Vo februári hlasovali mestskí komisári za preskúmanie Suarezovho návrhu zaplatiť zamestnancom samosprávy v Bitcoine a investovať časť pokladnice do kryptomeny. 

Ak by pokračovali v odvážnom pláne, Miami by sa ľahko stalo mestom s najväčšou podporou kryptomeny v USA.

V marcovom rozhovore Suarez tiež spomenul, že chce zmeniť Miami na ťažobné stredisko BTC, čím vyrovná dominanciu Číny v tomto priemysle.

Medzitým uzavrela krypto-burza FTX dohodu o premenovaní spoločnosti American Airlines Arena v Miami Heat na FTX Arena.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Mayor of Tennessee City Plans to Adopt Cryptocurrency. [online]. [cit. 2021-04-10]. Dostupné na: https://u.today/mayor-of-tennessee-city-plans-to-adopt-cryptocurrency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here