-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Herec Zachary Horwitz zatknutý pre jeho údajné zapojenie do rozsiahlej Ponziho schémy

Herec Zachary Horwitz zatknutý pre jeho údajné zapojenie do rozsiahlej Ponziho schémy

Podľa novinového denníka LA Times bol v utorok v Los Angeles zatknutý Zachary Horwitz pre jeho údajné zapojenie sa do rozsiahlej Ponziho schémy. 

Úrady tvrdia, že 34-ročný Horwitz oklamal investorov v hodnote 227 miliónov USD tým, že rozširoval falošné licenčné dohody s HBO, Netflix a ďalšími spoločnosťami.

Horwitz sa objavil vo filmoch pod menom Zach Avery. Okrem toho má na konte filmy, ktoré sa datujú viac ako desať rokov dozadu.

Obvinený bol z výroby e-mailov od manažérov HBO a Netflixu. Tie hovorili o fingovaných distribučných dohodách, aby mohol získať peniaze na zadržanie investorov, ktorí požadujú platby.

Agent FBI, John Verrastro, hovorí, že Horwitz dokázal presvedčiť investorov, aby poskytli veľa peňazí jeho filmovej distribučnej spoločnosti 1inMM Capital LLC.

FBI tvrdí, že žiadne licenčné dohody neexistovali a že Horwitz použil väčšinu peňazí pre vlastné potreby. 

Od decembra 2019 nesplácala spoločnosť investorom viac ako 100 platieb. FBI tvrdí, že Horwitz dlhuje týmto stranám takmer 227 miliónov USD na istine, čo nezahŕňa sľúbené 40 % zisky z uvedených investícií.

V utorok ráno bol Horwitz zatknutý vo svojom dome. Pri domovej prehliadke hľadala FBI ďalšie dôkazy o možných trestných činoch, ktoré zahŕňajú podvody s cennými papiermi a pranie špinavých peňazí. Nič konkrétne však nenašli.

Na utorkovom súde uviedol, že chápe obvinenia vlády, ktoré proti nemu vzniesla.

Sudca súhlasil s prepustením Horwitza na zaistený dlhopis vo výške 1 milión USD.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. FBI Says Actor Was Behind Ponzi Scheme That Defrauded Investors Out of $227 Million. [online]. [cit. 2021-04-10]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/fbi-says-zachary-horwitz-was-behind-ponzi-scheme-that-defrauded-investors-out-of-227-million-dollars

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments