Herec Zachary Horwitz zatknutý pre jeho údajné zapojenie do rozsiahlej Ponziho schémy

0
125

Podľa novinového denníka LA Times bol v utorok v Los Angeles zatknutý Zachary Horwitz pre jeho údajné zapojenie sa do rozsiahlej Ponziho schémy. 

Úrady tvrdia, že 34-ročný Horwitz oklamal investorov v hodnote 227 miliónov USD tým, že rozširoval falošné licenčné dohody s HBO, Netflix a ďalšími spoločnosťami.

Horwitz sa objavil vo filmoch pod menom Zach Avery. Okrem toho má na konte filmy, ktoré sa datujú viac ako desať rokov dozadu.

Obvinený bol z výroby e-mailov od manažérov HBO a Netflixu. Tie hovorili o fingovaných distribučných dohodách, aby mohol získať peniaze na zadržanie investorov, ktorí požadujú platby.

Agent FBI, John Verrastro, hovorí, že Horwitz dokázal presvedčiť investorov, aby poskytli veľa peňazí jeho filmovej distribučnej spoločnosti 1inMM Capital LLC.

FBI tvrdí, že žiadne licenčné dohody neexistovali a že Horwitz použil väčšinu peňazí pre vlastné potreby. 

Od decembra 2019 nesplácala spoločnosť investorom viac ako 100 platieb. FBI tvrdí, že Horwitz dlhuje týmto stranám takmer 227 miliónov USD na istine, čo nezahŕňa sľúbené 40 % zisky z uvedených investícií.

V utorok ráno bol Horwitz zatknutý vo svojom dome. Pri domovej prehliadke hľadala FBI ďalšie dôkazy o možných trestných činoch, ktoré zahŕňajú podvody s cennými papiermi a pranie špinavých peňazí. Nič konkrétne však nenašli.

Na utorkovom súde uviedol, že chápe obvinenia vlády, ktoré proti nemu vzniesla.

Sudca súhlasil s prepustením Horwitza na zaistený dlhopis vo výške 1 milión USD.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. FBI Says Actor Was Behind Ponzi Scheme That Defrauded Investors Out of $227 Million. [online]. [cit. 2021-04-10]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/fbi-says-zachary-horwitz-was-behind-ponzi-scheme-that-defrauded-investors-out-of-227-million-dollars

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here