Ethereum predbieha Bitcoin ako najpopulárnejšia kryptomena na YouTube

0
134

Ethereum (ETH), druhá najväčšia kryptomena podľa trhového stropu, je dnes na YouTube populárnejšia ako Bitcoin (BTC).

V novej štúdii zverejnenej tento týždeň použila spoločnosť Total Processing zameraná na obchodné služby údaje z YouTube za posledných 12 mesiacov na výpočet najsledovanejšieho krypto-centrického obsahu na webe na zdieľanie videí. 

Analýza ukázala, že Ethereum zachytilo viac názorov ako kryptomena Bitcoin za posledný rok.

Dáta odhalili, že videá z Etherea boli na YouTube zobrazené 231 miliónov-krát. 

Bitcoin mal iba 199,9 milióna zhliadnutí. To v podstate urobilo z druhej najväčšej kryptomeny podľa trhového stropu najpopulárnejšiu digitálnu menu na platforme.

Na treťom mieste sa umiestnil altcoin Chainlink (LINK) so 45,7 miliónmi zhliadnutí a Cardano (ADA), šiesta najväčšia kryptomena podľa trhového stropu, sa umiestnila na štvrtom mieste so 43 miliónmi zhliadnutí.

Medzi ďalšie kryptomeny s najvyšším počtom prehratí na YouTube patria Ripple (XPR) s 38,5 miliónmi prehratí, Litecoin (LTC) s 27,5 miliónmi prehratí, Uniswap (UNI) s 27,3 miliónmi prehratí, Binance Coin (BNB) s 25,4 miliónmi prehratí, Tether ( USDT) s 22,8 miliónmi zhliadnutí a Polkadot (DOT), ktorý za posledný rok získal 18,8 milióna zhliadnutí.

Spoločnosť Total Processing zverejnila výsledok štúdie, pretože cena ETH tento rok vzrástla o 175 %. Za posledných 12 mesiacov sa cena kryptomeny už zvýšila o 1 156 %.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Ethereum overtakes bitcoin as most popular crypto on YouTube. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://finbold.com/ethereum-overtakes-bitcoin-as-most-popular-crypto-on-youtube/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here