21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum predbieha Bitcoin ako najpopulárnejšia kryptomena na YouTube

Ethereum predbieha Bitcoin ako najpopulárnejšia kryptomena na YouTube

Ethereum (ETH), druhá najväčšia kryptomena podľa trhového stropu, je dnes na YouTube populárnejšia ako Bitcoin (BTC).

V novej štúdii zverejnenej tento týždeň použila spoločnosť Total Processing zameraná na obchodné služby údaje z YouTube za posledných 12 mesiacov na výpočet najsledovanejšieho krypto-centrického obsahu na webe na zdieľanie videí. 

Analýza ukázala, že Ethereum zachytilo viac názorov ako kryptomena Bitcoin za posledný rok.

Dáta odhalili, že videá z Etherea boli na YouTube zobrazené 231 miliónov-krát. 

Bitcoin mal iba 199,9 milióna zhliadnutí. To v podstate urobilo z druhej najväčšej kryptomeny podľa trhového stropu najpopulárnejšiu digitálnu menu na platforme.

Na treťom mieste sa umiestnil altcoin Chainlink (LINK) so 45,7 miliónmi zhliadnutí a Cardano (ADA), šiesta najväčšia kryptomena podľa trhového stropu, sa umiestnila na štvrtom mieste so 43 miliónmi zhliadnutí.

Medzi ďalšie kryptomeny s najvyšším počtom prehratí na YouTube patria Ripple (XPR) s 38,5 miliónmi prehratí, Litecoin (LTC) s 27,5 miliónmi prehratí, Uniswap (UNI) s 27,3 miliónmi prehratí, Binance Coin (BNB) s 25,4 miliónmi prehratí, Tether ( USDT) s 22,8 miliónmi zhliadnutí a Polkadot (DOT), ktorý za posledný rok získal 18,8 milióna zhliadnutí.

Spoločnosť Total Processing zverejnila výsledok štúdie, pretože cena ETH tento rok vzrástla o 175 %. Za posledných 12 mesiacov sa cena kryptomeny už zvýšila o 1 156 %.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Ethereum overtakes bitcoin as most popular crypto on YouTube. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://finbold.com/ethereum-overtakes-bitcoin-as-most-popular-crypto-on-youtube/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments