21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Prílev svetových módnych značiek ako Gucci či Louis Vuitton do NFT. Aký...

Prílev svetových módnych značiek ako Gucci či Louis Vuitton do NFT. Aký je ich zámer?

Módne giganty môžu byť ďalšími globálne uznávanými značkami, ktoré vstúpia do rozširujúcej sa metaverse NFT.

Podľa Vogue Business sa niekoľko prémiových módnych domov posúva bližšie k vydávaniu vlastných NFT.

Tento krok sleduje nastupujúci trend vytvárania digitálnych produktov a služieb na trhoch so životným štýlom a zábavou. Tými sú napríklad umelecké diela, hudba, popkultúra a iné.

Módne NFT sú už dlhšiu dobu aklimatizované v hrách a virtuálnej realite. Niekoľko spoločností vyrába digitálne odevy pre použitie v oboch metaverách. 

Začiatkom roka uzavrela spoločnosť Enjin partnerstvo s platformou MetaverseMe pre rozšírenú realitu s cieľom nasadiť módne NFT pre digitálne avatary na tejto platforme.

Niektorí maloobchodníci tiež vytvárajú digitálnu kópiu odevu z reálneho života a ponúkajú ju na predaj na platformách NFT. Nákup týchto módnych NFT poskytuje kupujúcemu prístup k zodpovedajúcemu oblečeniu z reálneho života.

Podľa Marjorie Hernández, zakladateľky blockchainovej multiverzálnej platformy Lukso, majú špičkové módne značky záujem ísť s trendom NFT a nezostať pozadu, ako to bolo v prípade elektronického obchodu ešte v 90. rokoch. 

Lukso (LYXE) bol jedným z tokenov projektu NFT, ktorý v posledných týždňoch zaznamenal výrazný cenový nárast kvôli rastúcemu záujmu o digitálne zberateľské predmety.

Pre značky ako Louis Vuitton a Christian Dior bude vytváranie NFT rozšírením už vznikajúceho blockchainového využitia v módnom priemysle. 

V marci 2019 sa obe luxusné značky spojili s Microsoftom a staviteľom blockchainovej infraštruktúry, spoločnosťou ConsenSys, aby využili novú technológiu pri autentifikácii luxusného tovaru.

Okrem vytvárania digitálnych kópií odevov existujú aj správy, že tieto luxusné módne značky prichádzajúce do priestoru NFT môžu zamýšľať vydanie svojich vlastných digitálnych zberateľských predmetov. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Global fashion brands reportedly considering NFT foray. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/global-fashion-brands-reportedly-considering-nft-foray

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments