24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Inštitucionálna podpora zabezpečila rekordný prílev kryptomeny v hodnote 4,5 miliardy $

Inštitucionálna podpora zabezpečila rekordný prílev kryptomeny v hodnote 4,5 miliardy $

Dopad rastúceho vstupu inštitucionálnych investorov do priestoru kryptomeny je už citeľný po tom, čo prílevy do tohto sektoru dosiahli v prvom štvrťroku 2021 rekordných 4,5 miliárd $.

Údaje poskytnuté firmou CoinShares pre správu digitálnych aktív naznačujú, že prílev do sektoru vzrástol o 11 % z 3,9 miliárd $ zaznamenaných počas 1. štvrťroka 2020.

Údaje ďalej ukazujú, že investovanie do kryptomien sa počas prvých troch mesiacov roku 2021 spomalilo v porovnaní s posledným štvrťrokom 2020, kde bol rast 240 %. 

Ako sa dalo očakávať, Bitcoin viedol s prílevom v hodnote 3,5 miliárd $, zatiaľ čo Ethereum zastupovalo druhú priečku s investíciami vo výške 765 miliónov $.

Väčšina inštitúcií pumpovala peniaze predovšetkým do BTC, na čele s výrobcom elektrických vozidiel Tesla, ktorý do aktíva investoval 1,5 miliardy $. 

Vstup inštitúcií mal za následok, že Bitcoin dosiahol 14. marca 2021 nové historické maximum, nad 61 000 $.

Investori hľadajú ďalšie únikové aktíva. Analytik obchodnej platformy OANDA Edward Moya komentoval vyhliadky na nájdenie ďalšieho aktíva:

„Vzhľadom na rozširujúci sa záujem o kryptomeny sa teraz mnohí ľudia snažia usilovne zistiť, kam smerujú ďalšie coiny, okrem BTC,” uviedol. 

Kryptomeny pod správou dosiahli rekordnú úroveň

Aktíva v správe kryptomeny dosiahli rekordných 59 miliárd $. To je nárast z minuloročných 37,6 miliárd $. 

Grayscale sú dominantným hráčom so spravovanými krypto-aktívami v hodnote 46,1 miliárd $. 

Spoločnosť CoinShares tiež predstavovala významnú hodnotu na aktívach v hodnote 5,1 miliárd $.

Objem trhu s kryptomenami tiež dosiahol vrchol s priemermi 11,6 miliárd $ denne. To je rekordný nárast z 3,5 miliárd $ v poslednom štvrťroku minulého roka.

Sektor kryptomien dosiahol 5. apríla 2021 hodnotu trhovej kapitalizácie 2 trilióny $, pričom BTC predstavoval polovicu.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Crypto inflows hit a record $4.5B in Q1 fueled by institutional participation. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://finbold.com/crypto-inflows-hit-a-record-4-5b-in-q1/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments