13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum opäť prelomilo ATH 2 000 USD

Ethereum opäť prelomilo ATH 2 000 USD

Cena Etherea sa znova chystá na prelomenie psychologickej hranice 2 000 USD. Odborníci naznačujú, že by to mohlo byť inštitucionálne motivované.

Ethereum je v procese formovania svojej piatej dennej zelenej sviečky, ktorá sa za posledných 24 hodín zvýšila o 4 %. 

Týždenné zisky ETH predstavovali ohromných 26 %, čím prekonalo BTC, pretože to v rovnakom období získalo 16 %.

Podľa Tradingview sa ETH vyšplhalo z 1 915 USD na najvyššiu úroveň na 2 005 USD. Potom mierne pokleslo späť na 50-hodinovú EMA na úroveň 1 890 USD. 

Ethereum price

Ktoré inštitúcie stoja za rastom ceny ETH?

Ethereum je len kúsok od opätovného dosiahnutia svojho historického maxima 2 050 USD, ktoré prišlo 20. februára.

Generálny riaditeľ Crypto Quant, Ki Young Ju, spozoroval, že pred pár dňami odišlo z Coinbase 400 000 ETH. Dodal, že podľa špekulatívneho odhadu „nakupujú inštitúcie ETH”.

Posledná aktualizácia najväčšieho krypto-fondu na svete, Grayscale, odhalila, že spravované aktíva sú v súčasnosti na hodnote 46 miliárd USD.

Z tohto celkového množstva je 6,1 miliárd USD v ETH. To sa rovná zhruba 3 miliónom ETH alebo 2,6 % z celej ponuky.

Zvýšenie poplatkov 

Jedným z negatívnych vedľajších účinkov uzatvárania ETH na rekordnom cenovom vrchole je oživenie poplatkov za transakcie.

Podľa spoločnosti Bitinfocharts priemerný poplatok za transakciu klesol o 67% z historického maxima 40 USD 23. februára na 13 USD 27. marca. 

Tento týždeň sa priemer dostal na 22 USD.

Ide iba o priemerné ceny, takže poplatky za vykonávanie zložitých inteligentných kontraktných operácií alebo za výmenu tokenov na Uniswape dosahujú podľa Etherscanu až 78 USD.

Tak či onak, je očividné, že držitelia ETH budú oslavovať, keď sa aktíva budú pohybovať na úrovni 2 000 USD pripravené na rekordný nárast.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Ethereum Smashes $2,000 Again, Institutions May Be Loading Up. [online]. [cit. 2021-03-02]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/ethereum-smashes-2000-again-as-institutions-may-be-loading-up/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments