-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Greenidge plánuje rozšíriť ťažobné operácie do Južnej Karolíny

Greenidge plánuje rozšíriť ťažobné operácie do Južnej Karolíny

Podľa spoločnosti na ťažbu kryptomien bolo zariadenie v Južnej Karolíne schopné čerpať 80 megawattov energie. Dve tretiny z toho sa vyrábajú z energeticky ekologických zdrojov.

Spoločnosť na ťažbu Bitcoinu Greenidge Generation oznámila, že už tento rok začne s ťažbou v Južnej Karolíne.

V piatkovom oznámení Greenidge uviedla, že bude pôsobiť v uhlíkovo neutrálnom krypto-ťažobnom zariadení v meste Spartanburg. Spoločnosť oznámila o podpísaní vyhlásenia o zámere na 10-ročný prenájom s tlačiarenskou spoločnosťou LSC Communications na okraji mesta v Južnej Karolíne. Tam plánuje začať s ťažbou kryptomeny „koncom roka 2021 alebo začiatkom roka 2022″.

Podľa Greenidge bolo umiestnenie schopné čerpať 80 megawattov (MW) energie. Z toho dve tretiny sa vyrábajú z uhlíkovo neutrálnych zdrojov vrátane jadrovej energie. Generálny riaditeľ Greenidge, Jeff Kirt, uviedol: „Bol to krok k tomu, aby spoločnosť v USA vytvorila environmentálne vhodnú ťažbu BTC.”

Spoločnosť už vlastní elektráreň na svoje účely v New Yorku, ktorú plánuje rozšíriť na 85 MW do roku 2022. Napriek tomu, že Greenidge oznámila svoj zámer byť lídrom v zdanlivo zelenej „výrobe energie a kryptomenových operáciách“, kritici ako environmentálna skupina Seneca Lake Guardian tvrdili, že Greenidge práve prechádza od využívania uhlia na svoje ťažobné operácie k zemnému plynu vyrobeného štiepením.

Zatiaľ čo Greenidge sa uchyľuje smerom k ťažbe v Južnej Karolíne, množstvo spoločností unikajúcich regulačným zásahom v Číne sa chystá spustiť svoje prevádzky v Texase. Spoločnosť na ťažbu kryptomien Blockware vo štvrtok oznámila, že rozšíri svoje prevádzky v Kentucky, ktoré majú jedni z najnižších nákladov na priemyselnú energiu v USA.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021.Greenidge plans to expand mining operations to South Carolina. [online]. [cit. 2021-07-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/greenidge-plans-to-expand-mining-operations-to-south-carolina

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments