Prečo by India mohla byť krajinou príležitostí pre britské fintech firmy

0
143

India patrí medzi najrýchlejšie rastúce trhy s fintech na celom svete. Je globálnym lídrom v oblasti adopcie FinTech a poradcovia RBSA tvrdia, že je tretím najväčším ekosystémom FinTech na svete.

Revolut, najväčšia britská spoločnosť fintech, sa nevyhýba výzve presadiť sa na indickom trhu. Spoločnosť najala 300 zamestnancov pre svoje indické centrum. V nasledujúcich piatich rokoch investuje viac ako 25 miliónov USD. Do roku 2022 tam plánuje uviesť svoju aplikáciu.

Indický stimul je zrejmý: má druhú najväčšiu nebankovú populáciu na svete, veľmi nízku penetráciu poistenia, neoptimálne alokované portfólio, obrovskú tisícročnú základňu a veľký vládny tlak na finančné začlenenie a digitalizáciu.

Do roku 2030 v Indii pribudne ďalších 140 miliónov domácností so strednými a 21 miliónov domácností s vysokými príjmami. To povedie k rastu dopytu a rastu v oblasti fintech.

Nayan Gala, spoluzakladateľ spoločnosti rizikového kapitálu a súkromného kapitálu JPIN VCATS, sa podelil o svoje pripomienky k tomu, čo robí Indiu tak lákavou pre britské fintech spoločnosti:

„Jedným z najlákavejších trhov pre akékoľvek britské podnikanie, predovšetkým ale digitálny produkt, ako je FinTech, musí byť India. Je to jeden z najväčších finančných uzlov na svete, kľúčový investor do Veľkej Británie a trh s viac ako miliardou potenciálnych zákazníkov. Dohoda o voľnom obchode, pomôže vytvoriť investičný koridor medzi týmito dvoma krajinami, ktorý bude prospešný pre začínajúce podniky a spoločnosti FinTech na oboch stranách.“

Podľa Gala sa britským fintech darí a podniky v krajine sa snažia expandovať, ​​často do Indie. S potenciálnym lukratívnym potenciálnym trhom sa britskí finanční technici budú snažiť maximalizovať svoje šance v Indii aj mimo nej. 

Využitie ich miestnych odborných znalostí, ako aj ich medzinárodný prehľad pomôže týmto ambicióznym zahraničným firmám získať prístup k 1,3 miliarde spotrebiteľov, ktorí sú čoraz digitálnejšie prepojení.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Why India could be the land of opportunity for UK fintech firms [online]. [cit. 2021-04-26]. Dostupné na: https://finbold.com/why-india-could-be-the-land-of-opportunity-for-uk-fintech-firms/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here