13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Popri Tesle prijali Bitcoin ako platobný prostriedok ďalšie veľké spoločnosti

Popri Tesle prijali Bitcoin ako platobný prostriedok ďalšie veľké spoločnosti

Inštitúcie chvália Bitcoin za uchovávanie hodnotovej kapacity. Mnoho spoločností ho prijíma ako platobný prostriedok.

S pokračujúcim rastom ceny a popularity Bitcoinu v posledných mesiacoch prudko vzrástlo masové prijatie aktíva. Okrem významných mien, ktoré si kúpili BTC ako uchovávateľa hodnoty, zaviedli početné veľké aj malé spoločnosti platby BTC za svoje produkty ako alternatívu k fiat peniazom.

Tesla je na čele

Bitcoin má za sebou veľmi príťažlivý rok, keď inštitucionálni investori, banky a správcovia fondov naďalej kryptomenu zálohujú v akejkoľvek podobe.

Avšak predtým, ako sa pre niektorých stala uchovávateľom hodnoty, mala slúžiť ako elektronický hotovostný systém typu peer-to-peer. Príliv sa ale obracia a mnoho spoločností po celom svete už platby v BTC povolilo.

Pravdepodobne najväčším menom v tomto rastúcom zozname je spoločnosť Tesla patriaca Elonovi Muskovi. Gigant s elektrickými vozidlami kúpil v januári tohto roku 1,5 miliardy USD v BTC. Tesla o pár mesiacov neskôr oznámila, že začne prijímať platby BTC za svoje autá. Čo je možno dôležitejšie je to, že namiesto toho, aby ich premenila na hotovosť, bude tieto prostriedky ukladať v BTC.

Cestovné spoločnosti aj Apple

Tvrdé následky COVID-19 boli pre turistické spoločnosti katastrofické. Expedia, jedna z popredných online cestovných agentúr na svete, sa však už dávno stala členom rozbehnutého vlaku s BTC.

Spoločnosť nedávno oznámila partnerstvo s Coinbase, prostredníctvom ktorého začala povoľovať platby BTC. Niektorí odborníci sa domnievajú, že tento krok prinesie spoločnosti väčšiu flexibilitu a pomôže jej uskutočniť ju v náročných nasledujúcich mesiacoch.

Technologický gigant Apple zasa upozornil, že používatelia môžu BTC minúť prostredníctvom služby Apple Pay. Podľa spoločnosti je teraz možné pridať karty BitPay do Apple Wallet. 

Generálny riaditeľ spoločnosti BitPay, Stephen Pair, vysvetlil inováciu:

„Máme tisíce zákazníkov aplikácie BitPay Wallet, ktorí používajú kartu BitPay. Pridaním služby Apple Pay a čoskoro služieb Google a Samsung Pay je používanie karty BitPay na viacerých miestach jednoduché a pohodlné.”

Zoznam pokračuje

Ďalšou svetovo známou spoločnosťou v tomto zozname je PayPal. 

Americká inštitúcia poznamenala, že používatelia v krajine môžu začiatkom tohto roka nakupovať, predávať a držať niekoľko kryptomien priamo prostredníctvom svojich účtov.

Rakuten so sídlom v japonskom Tokiu je spoločnosť zaoberajúca sa elektronickým obchodom a maloobchodom online. Zostala silným zástancom potenciálu BTC a bola jednou z prvých veľkých spoločností, ktoré ho prijali ako formu platby.

Spoločnosť Coca-Cola oznámila partnerstvo s platformou digitálnych aktív Centrapay, aby umožnila BTC ako platobnú možnosť. Populárna značka nápojov má okolo 2 000 automatov, ktoré túto možnosť akceptujú.

Súčasná pandémia COVID-19 tiež pozitívne ovplyvnila niektoré spoločnosti. 

Príkladom je americký web elektronického obchodu Etsy. Firma je obľúbená medzi zákazníkmi, ktorí sa zaujímajú o ručne vyrobené produkty.

Aj keď spoločnosť Etsy v súčasnosti nemá zavedený automatizovaný systém prijímania BTC, predajcovia môžu špecifikovať prijatie kryptomeny vo svojich reklamách, aby prilákali investorov.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Besides Tesla: Other Great Companies That Adopted Bitcoin For Payments. [online]. [cit. 2021-04-25]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/besides-tesla-other-great-companies-that-adopted-bitcoin-for-payments/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments