Pozrite sa na 7-ročné maximum cien benzínu

0
155

Víkendové ceny benzínu v rámci Memorial Day zasiahli sedemročné maximum po odstavení prevádzkovateľa ropných potrubí Colonial Pipeline.

Agentúra AAA uviedla, že súčasná priemerná cena je 3,04 USD v porovnaní s 1,97 USD v minulom roku počas sviatočného víkendu.

Toto zvýšenie ovplyvní mnoho z 34 miliónov Američanov. Organizácia očakáva, že práve tí tento víkend cestovali autom.

Niektoré oblasti, najmä na juhovýchode krajiny, mohli stále pociťovať dôsledky prudkého nárastu cien plynu začiatkom tohto mesiaca, keď došlo k útoku ransomvéru, ktorý spôsobil odstavenie koloniálneho potrubia.

Aj keď sa ceny týždeň po útoku čiastočne ustálili, analytici predpovedali, že ceny budú počas víkendu Memorial Day kolísať, tak sa aj stalo.

Ceny benzínu ale nie sú jedinými cenami, ktoré tento víkend stúpli.

Očakáva sa, že ceny leteniek, rezervácií Airbnb a cien prenájmov automobilov stúpnu tiež.

„Neočakávame, že tieto vyššie ceny budú mať negatívny vplyv na cestovanie toto leto.“ 

„Momentálne existuje značný zadržiavaný dopyt a Američania túžia vycestovať. Keď sa ceny v minulosti zvýšili, zistili sme, že cestujúci vyhľadávajú viac bezplatných aktivít alebo sa na dovolenke stravujú menej. Napriek tomu plánované výlety stále podnikajú,“ uviedol hovorca AAA.

„Počet ľudí cestujúcich autom v tomto roku je až o 53 % vyšší oproti minulému roku, keď bola ekonomika vypnutá,“ informovala agentúra AAA.

Ceny hotelov nie sú jedinými, ktoré sa zdajú byť neovplyvnené nárastom cestovného ruchu, pretože ich ceny sú pod úrovňami zaznamenanými pred pandémiou.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Gas Prices See 7-Year High for Memorial Day Weekend. [online]. [cit. 2021-05-30]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/gas-prices-7-year-high-memorial-day-weekend

THE HILL, 2021. Memorial Day weekend gas prices at 7-year high. [online]. [cit. 2021-05-30]. Dostupné na: https://thehill.com/policy/transportation/automobiles/555917-memorial-day-weekend-gas-prices-are-at-7-year-high

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here