21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Ripple opakuje svoj zámer byť do roku 2030 uhlíkovo neutrálny

Ripple opakuje svoj zámer byť do roku 2030 uhlíkovo neutrálny

Ripple opätovne potvrdil svoj záväzok stať sa uhlíkovo neutrálnym do roku 2030 ako súčasť snahy odvrátiť najhoršie scenáre klimatických zmien podobným spôsobom, akým to urobila väčšina krajín na celom svete. Tie sa zaviazali k rovnakému cieľu, hoci až do roku 2050.

Vo štvrtok (27. mája) Ripple tweetoval:

Tweet Ripple súvisí s blogovým príspevkom (z minulého septembra). Autorkou tohto tweetu s názvom „Leading the Way on Global Crypto and FinTech Sustainability” je generálna riaditeľka RippleX, Monica Long.

Podľa príspevku Ripple, spoločnosť FinTech verí, že odvetvie blockchainu a digitálnych aktív bude „hrať rozhodujúcu úlohu pri vytváraní udržateľnej budúcnosti globálnych financií”. Ripple sa zaviazal dosiahnuť uhlíkovo neutrálnu sieť do roku 2030. Uzavrel partnerstvo s XRP Ledger Foundation, Energy Web a Rocky Mountain Institute na „dekarbonizáciu verejných blockchainov”.

Blogový príspevok Energy Web zverejnený 30. septembra 2020 oznámil „dekarbonizáciu XRP Ledgera”. Zároveň uviedol, že to znamená „vôbec prvú rozsiahlu dekarbonizáciu verejného blockchainu, ktorá predstavuje významnú environmentálnu výzvu pre blockchainové technológie na celom svete”.

V blogovom príspevku od Energy Web sa ďalej uvádzalo:

„Toto počiatočné nasadenie využíva certifikáty energetických atribútov (EAC) z aktív obnoviteľnej energie na dekarbonizáciu využívania blockchainovej elektriny. Voľne dostupná aplikácia Energy Web s názvom EW Zero umožňuje jednotlivcom, podnikom alebo v tomto prípade celému blockchainovému ekosystému prechod na overenú elektrinu s nulovým obsahom uhlíka.”

Na dosiahnutie svojho cieľa bude Ripple investovať zdroje do niekoľkých iniciatív vrátane merania vlastnej uhlíkovej stopy a jej znižovania. Urobí tak prostredníctvom nákupu čistej obnoviteľnej energie pre svoje obchodné aktivity a investovaním do technológie odstraňovania uhlíka. Spoločnosť tiež spolupracuje s University College London (UCL) a National University of Singapore na výskume environmentálnych dopadov adopcie kryptomeny.

Longovej príspevok uvádzal:

„K úplnej implementácii týchto ekologických a udržateľných postupov nedôjde zo dňa na deň. Je nevyhnutné, aby lídri v tomto odbore prevzali zodpovednosť za zníženie spotreby energie skôr, ako bude neskoro.”

Podľa spoločnosti môže prijatie udržateľných opatrení na zníženie emisií uhlíka naprieč priemyselnými odvetviami pomôcť globálnej ekonomike ušetriť do roku 2030 odhadovaných 26 biliónov dolárov. Dodala, že väčšina mien dnes nie je ohľaduplná k životnému prostrediu, pretože výroba a pohyb peňazí prispieva k znečisteniu a odlesňovaniu.

Spoločnosť uviedla, že niektoré kryptomeny majú výraznú uhlíkovú stopu. Vyzdvihla Bitcoin a uviedla, že každý rok „spotreboval takmer toľko energie, koľko v priemere spotrebuje celé Portugalsko”. Generálny riaditeľ Ripple, Brad Garlinghouse, nedávno v rozhovore argumentoval v prospech XRP pred BTC. Tým naznačoval, že iba XRP má „nulovú dynamiku inflácie”. Dôvodom je to, že už nikdy nebudú vytvorené žiadne ďalšie tokeny.

Long sa v príspevku zmienila aj o tom, že aktívum XRP Ledger, XRP, bolo „špeciálne vybrané na napájanie služby RippleNet On-Demand Liquidity (ODL) pre svoje nemenné ekologické aspekty a rozšíriteľnosť platieb”.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Ripple Reiterates Its Intention To Be Carbon-Neutral by 2030. [online]. [cit. 2021-05-30]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/ripple-explains-how-it-aims-to-be-carbon-neutral-by-2030/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments