17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Pozrite sa, ako Dubaj prijíma kryptomeny

Pozrite sa, ako Dubaj prijíma kryptomeny

Kryptomeny, a najmä Bitcoin, sa dostávajú na prvé stránky svetových noviniek. Stále však ostáva nejasné, o čo vlastne ide a čo to vlastne je. V Dubaji sa nedávno konal samit AIBC s cieľom preklenúť túto medzeru v znalostiach.

Eman Pulis, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Sigma Group & AIBC Summit, tvrdí, že hoci sa na podujatí konajú technické stretnutia, chcú osloviť aj tých nových v tomto odbore.

Jednoducho povedané, kryptomeny sú virtuálne aktíva, na rozdiel od eura alebo dolára, ktorý môžeme fyzicky držať. Spravidla nie sú viazané na banku alebo vládu. Používateľom umožňujú anonymne míňať peniaze prostredníctvom série zložitých transakcií pomocou technológie blockchain.

Po celom svete považujú niektoré podniky kryptomeny za platby, ale celkové akceptovanie je stále obmedzené. Práve toto chce Dubaj zmeniť. Jedným z prvých krokov bolo spustenie krypto-centra DMCC.

Ahmad Hamza, výkonný riaditeľ DMCC Freezone, tvrdí, že centrum chce poskytovať rad služieb pre krypto a blockchainové spoločnosti a platformy, ktoré im pomôžu nielen pri zakladaní, ale aj pri rozvoji a úspechu.

„Veríme v blockchain, veríme v kryptomeny a poskytujeme dôkladnú reguláciu v spolupráci s Úradom pre cenné papiere a komodity.”

Podujatia ako samit AIBC spájajú kľúčové osobnosti od AI po blockchain a internet vecí, aby diskutovali a formovali budúcnosť rozvíjajúcich sa technológií. Kľúčovým hosťom bol spolu-vynálezca blockchainu, na ktorého výskume bol založený Bitcoin.

V roku 1991 sa Dr. Scott Stornetta a Stuart Haber stali spoluautormi pôvodného blockchainu.

„Zozbierali sme všetky údaje na svete a rozdelili do blokov. Zistili sme, že ich vzájomným prepojením existuje spôsob, ako zaručiť, že so záznamom nebude môcť nikto manipulovať. To z neho robí to, čomu môže každý dôverovať,” hovorí Dr. Stornetta.

Kritici tvrdia, že kryptomeny sú nestabilné a predstavujú riziko pre investorov, ktorí nie sú chránení regulačnými orgánmi.

Dr. Scott Stornetta pripúšťa, že existuje určitá skepsa, ako to bolo na začiatkoch internetu.

„Bolo veľa vecí, ktoré boli v skutočnosti falošné a podvodné. Postupom času sme ale vyvinuli bezpečný základ, ktorý nám umožňuje vytvárať oveľa väčšie hodnoty,” dodáva.

Trh s kryptomenami je takisto citlivý na extrémnu volatilitu. Komentáre verejných činiteľov v sociálnych sieťach, ako je Elon Musk, vyvolávajú otázky týkajúce sa trhu. To môže mať potenciálny vplyv na investorov.

Brock Pierce, predseda nadácie Bitcoin Foundation a spoluzakladateľ spoločnosti Tether & Mastercoin vyzýva ľudí, aby skúmali a formovali si vlastný názor na kryptomeny.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. How Dubai is embracing Cryptocurrencies. [online]. [cit. 2021-06-05]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/06/04/how-dubai-is-embracing-cryptocurrencies

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments