17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta 51 krypto-firiem sťahuje žiadosti o licencie vo Veľkej Británii

51 krypto-firiem sťahuje žiadosti o licencie vo Veľkej Británii

Neschopnosť splniť štandardy proti nelegálnej činnosti stanovené regulačnými orgánmi vo Veľkej Británii údajne núti mnohé krypto-spoločnosti k ukončeniu činnosti.

Zdá sa, že prísne zákony o praní špinavých peňazí vo Veľkej Británii predstavujú pre kryptomeny v krajine veľkú prevádzkovú prekážku.

Podľa britského regulátora, spoločnosti Financial Conduct Authority (FCA), by sa niekoľko kryptomien v krajine mohlo pripraviť na odchod.

Vo štvrtkovom zverejnení regulačná agentúra odhalila:

„Výrazne vysoký počet podnikov nespĺňa požadované normy podľa predpisov súvisiacich s nelegálnou činnosťou. To viedlo k tomu, že bezprecedentný počet firiem stiahol svoje žiadosti.”

Podľa správy denníka The Guardian presne 51 spoločností zatiaľ nesplnilo normy FCA pre boj proti praniu špinavých peňazí. Tieto spoločností môžu byť nútené ukončiť činnosť v krajine.

Stiahnutím svojich žiadostí o licenciu musia tieto kryptofirmy zastaviť všetky služby spojené s kryptomenami, V opačnom prípade im hrozí pokuta a právne kroky zo strany FCA. Takéto podniky môžu pokračovať v činnosti až po splnení AMCA protokolov FCA, podľa ktorých budú zaradené do zoznamu registrovaných spoločností.

FCA rozšírila svoj dočasný registračný režim pre krypto-podniky od júla 2021 do marca 2022. Toto deväťmesačné predĺženie má FCA údajne poskytnúť dostatok času na odstránenie nevybavených licencií.

Britský regulátor má údajne 90 nevybavených žiadostí o registráciu. Aktuálne funguje iba päť riadne zaregistrovaných krypto-biznisov vo Veľkej Británii. 

Spoločnosti, ktoré do konca registračného obdobia nesplnia požiadavky FCA ,budú tiež nútené vrátiť všetky vklady zákazníkov.

V januári 2020 sa FCA stala políciou pre britský krypto-trh. To znamená začiatok povinnej registrácie firiem pre kryptomeny v krajine.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. 51 crypto firms withdraw licensing applications in the UK. [online]. [cit. 2021-06-05]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/51-crypto-firms-withdraw-licensing-applications-in-the-uk

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments