Podvodník ICO získal z bankových pôžičiek 7 miliónov USD, teraz mu hrozí až 80 rokov väzenia

0
190

Podvodník ICO vynaložil viac ako 7 miliónov dolárov na podvodné získanie finančného príspevku z dôvodu pandémie koronavírusu. Financie použil na luxusné osobné výdavky vrátane Rolexu, luxusného bytu a nového Mercedesu.

Dvadsaťštyriročný obyvateľ New Yorku sa priznal k podvodu vo výške viac ako 7 miliónov USD. Tie získal prostredníctvom podvodných žiadostí o pôžičku a zavádzania investorov vo falošnej počiatočnej ponuke akcií počas roku 2018.

Podľa oznámenia taiwanského štátneho príslušníka Amerického ministerstva spravodlivosti z 20. apríla, Justina Chenga ,(tiež známeho ako „Justin Jung“) podal Cheng v období od mája do augusta minulého roka sériu online žiadostí o pôžičku spolu s falošnými daňovými a mzdovými záznamami.

Tieto dokumenty obsahovali podvodné daňové a mzdové záznamy IRS. Tie mali dokumentovať mená 200 zamestnancov, ktorí v podnikoch obvineného mesačne zarábajú 1,5 milióna USD. 

Okrem toho, že podvodník podal žiadosť aspoň v piatich rôznych banáchk, poslal žiadosti o pôžičku do vládneho programu na ochranu platieb USA a pôžičiek na katastrofy.

Cheng úspešne zabezpečil pomoc pre svojich fiktívnych zamestnancov v hodnote 7 miliónov USD. Tá bola údajne vynaložená na osobné náklady vrátane kúpy nových Rolex hodiniek vo výške 40 000 USD, nájmu za byt vo výške 17 000 USD mesačne a zaobstaranie si nového Mercedesu. 

Americká právnička Audrey Strauss uviedla:

„Cheng klamal SBA a niekoľko bánk o vlastníctve jeho spoločností, počte zamestnaných ľudí a spôsobe použitia akýchkoľvek výťažkov z pôžičiek. V procese pri tom použil falošné a podvodné dokumenty. Cheng minul veľa peňazí na osobné luxusné predmety.“

Cheng, ktorý sám seba označil za vinného, ​​sa takisto uznal vinným z prevádzkovania podvodného ICO pre jeho firmu v období od augusta do októbra 2018.

V roku 2018 požiadal vinník investorov o účasť na ICO pre svoju spoločnosť Alchemy Coin Technology Limited, pričom vyhotovil nepravdivé vyhlásenia o financiách spoločnosti a pripravenosti platformy poskytovania pôžičiek peer-to-peer. 

Ministerstvo spravodlivosti uviedlo:

„Tieto investície boli získané pomocou nepravdivých a zavádzajúcich vyhlásení týkajúcich sa prístupu spoločnosti Alchemy Coin ku kapitálu, použitia výnosov investorov, pripravenosti produktu na jej platformu peer-to-peer požičiavania založenej na blockchaine a registrácie jej tokenov ako súčasti ICO.“

Okresný sudca Alison J. Nathan stanovil termín trestu na 3. augusta. Chengovi hrozí až 80 rokov väzenia.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. ICO fraudster pleads guilty to $7m Covid-relief loan scam. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ico-fraudster-pleads-guilty-to-7m-covid-relief-loan-scam

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here