17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Podľa odhadov NYDIG takmer 50 miliónov Američanov vlastní Bitcoin

Podľa odhadov NYDIG takmer 50 miliónov Američanov vlastní Bitcoin

Nedávny prieskum zostavený spoločnosťou New York Digital Investment Group (NYDIG) odhaduje, že Bitcoin v súčasnosti vlastní takmer 50 miliónov Američanov. 

Je zaujímavé, že väčšina účastníkov prieskumu tiež poznamenala, že ak budú mať k dispozícii služby, kde budú môcť svoje digitálne tokeny v bankách ukladať, využijú ich.

Správa spoločnosti NYDIG zostavená začiatkom tohto roka, ale zdieľaná len nedávno, načrtla rýchlo rastúcu krivku prijatia Bitcoinu. 

Mnoho nováčikov navyše vstúpilo na scénu nielen z inštitucionálneho sveta, ale aj z maloobchodných investorov. 

Následne spoločnosť NYDIG uzavrela partnerstvo so spoločnosťou SurveyMonkey. Zároveň požiadala viac ako 2 000 občanov USA, o podelenie sa o svoj názor na odvetvie kryptomien a na ich prístup k prideľovaniu finančných prostriedkov v BTC alebo v iných digitálnych aktívach.

Výsledky boli relatívne pozitívne. „Naznačujú, že Bitcoin dnes vlastní 46 miliónov Američanov. To je viac ako 22 % dospelých vo veku nad 18 rokov.”

Ďalej sa štúdia pokúsila nadviazať spojenie medzi Bitcoinom a bankami. Aj keď ide o dva protipóly, pričom jeden z nich sa snaží byť presným opakom toho druhého, mnohé bankové inštitúcie boli v súvislosti s prijatím kryptomien otvorenejšie už od začiatku.

Niektorí americkí giganti ako JPMorgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs a BNY Mellon už ohlásili plány zapojiť sa.

Väčšina účastníkov uviedla, že ak by mali možnosť vo svojej banke uložiť svoje digitálne aktíva, dôverovali by jej v držbe BTC.

US Citizens on Bitcoin and Banks. Source: NYDIG
Občania USA o Bitcoine a bankách. Zdroj: NYDIG

Ďalších 71 % uviedlo, že zmení banku, v prípade ak banka odmietne pridať produkty spojené s BTC a 81 % respondentov odpovedalo, že ak je to možné, kúpia si BTC prostredníctvom bánk.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Nearly 50 Million Americans Own Bitcoin, NYDIG Estimates. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/nearly-50-million-americans-own-bitcoin-nydig-estimates/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments