Podľa odhadov NYDIG takmer 50 miliónov Američanov vlastní Bitcoin

0
122

Nedávny prieskum zostavený spoločnosťou New York Digital Investment Group (NYDIG) odhaduje, že Bitcoin v súčasnosti vlastní takmer 50 miliónov Američanov. 

Je zaujímavé, že väčšina účastníkov prieskumu tiež poznamenala, že ak budú mať k dispozícii služby, kde budú môcť svoje digitálne tokeny v bankách ukladať, využijú ich.

Správa spoločnosti NYDIG zostavená začiatkom tohto roka, ale zdieľaná len nedávno, načrtla rýchlo rastúcu krivku prijatia Bitcoinu. 

Mnoho nováčikov navyše vstúpilo na scénu nielen z inštitucionálneho sveta, ale aj z maloobchodných investorov. 

Následne spoločnosť NYDIG uzavrela partnerstvo so spoločnosťou SurveyMonkey. Zároveň požiadala viac ako 2 000 občanov USA, o podelenie sa o svoj názor na odvetvie kryptomien a na ich prístup k prideľovaniu finančných prostriedkov v BTC alebo v iných digitálnych aktívach.

Výsledky boli relatívne pozitívne. „Naznačujú, že Bitcoin dnes vlastní 46 miliónov Američanov. To je viac ako 22 % dospelých vo veku nad 18 rokov.“

Ďalej sa štúdia pokúsila nadviazať spojenie medzi Bitcoinom a bankami. Aj keď ide o dva protipóly, pričom jeden z nich sa snaží byť presným opakom toho druhého, mnohé bankové inštitúcie boli v súvislosti s prijatím kryptomien otvorenejšie už od začiatku.

Niektorí americkí giganti ako JPMorgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs a BNY Mellon už ohlásili plány zapojiť sa.

Väčšina účastníkov uviedla, že ak by mali možnosť vo svojej banke uložiť svoje digitálne aktíva, dôverovali by jej v držbe BTC.

US Citizens on Bitcoin and Banks. Source: NYDIG
Občania USA o Bitcoine a bankách. Zdroj: NYDIG

Ďalších 71 % uviedlo, že zmení banku, v prípade ak banka odmietne pridať produkty spojené s BTC a 81 % respondentov odpovedalo, že ak je to možné, kúpia si BTC prostredníctvom bánk.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Nearly 50 Million Americans Own Bitcoin, NYDIG Estimates. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/nearly-50-million-americans-own-bitcoin-nydig-estimates/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here