25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Elon Musk: Tesla zatiaľ BTC nepredala, cena stúpa o 2 500 dolárov

Elon Musk: Tesla zatiaľ BTC nepredala, cena stúpa o 2 500 dolárov

Posledné konanie Elona Muska spôsobilo náhly nárast ceny BTC, ktorá vyskočila o viac ako 2 000 dolárov za pár minút.

Po niekoľkých kontroverzných komentároch na Twitteri ohľadom Bitcoinu a spoločnosti Tesla, generálny riaditeľ giganta pre elektrické vozidlá objasnil, že firma stále drží všetky svoje tokeny. Výsledkom bolo náhle zvýšenie ceny hodnoty o viac ako 2 000 dolárov.

Elon Musk pokračuje vo svojich rozhovoroch na Twitteri týkajúcich sa jeho vnímania Bitcoinu. Najnovšie generálny riaditeľ spoločnosti Tesla potvrdil , že spoločnosť nepredala žiadny zo svojich podielov v BTC.

Cena kryptomeny bola v minulosti citlivá na Muskove komentáre a táto pozitívna angažovanosť spôsobila cenovú pumpu.

Za pár minút vyskočil BTC zo svojho trojmesačného minima na 42 400 dolárov na viac ako 45 000 dolárov.

BTCUSD. Source: TradingView
BTCUSD. Zdroj: TradingView

Muskove objasnenie prichádza uprostred niekoľkých kontroverzných komentárov, ktoré urobil v súvislosti so vzťahom medzi jeho gigantom v oblasti elektrických vozidiel a bitcoinu.

Spoločnosť Tesla naposledy deaktivovala platby BTC za svoje produkty, pričom sa zmienila o otázkach týkajúcich sa životného prostredia. Následne Bitcoin prudko poklesol na hodnote o 12 000 dolárov za jediný deň.

CryptoPotato dnes skôr informoval o Muskových náznakoch, v ktorých miliardár naznačuje, že Tesla mohla predať svoje podiely v BTC. Cena vtedy prirodzene poklesla, ale posledné udalosti získali späť väčšinu denných strát.

Napriek tomu je Bitcoin stále o 13 000 dolárov nižšie, než predtým, ako spoločnosť Tesla prestala prijímať platby BTC.

Muskom vyvolaná volatilita spôsobila masovú bolesť obchodníkom s kryptomenami. Podľa Bybt predstavovali likvidácie za posledných 24 hodín takmer 2,4 miliardy dolárov. K najväčšej likvidácii došlo na Huobi, vzhľadom na to, že bitcoinový trader stratil 90 miliónov dolárov.

Zdroj:

CNBC, 2021. Elon Musk Clarifies Tesla Hasn’t Sold Any Bitcoin: BTC Spikes $2500. [online]. [cit. 2021-05-17]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/elon-musk-clarifies-tesla-hasnt-sold-any-bitcoin-btc-spikes-2500/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments