25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Finančný expert tvrdí, že vytvorenie nestabilných CBDC by mohlo zničiť Bitcoin

Finančný expert tvrdí, že vytvorenie nestabilných CBDC by mohlo zničiť Bitcoin

Finančný novinár, Edward Chancellor, predpovedal, že spustenie digitálnych mien centrálnej banky môže byť pre Bitcoin katastrofické.

Edward Chancellor, britský novinár a finančný historik, vysvetlil, že prvé digitálne meny prvých centrálnych bánk pravdepodobne zvýšia infláciu, čo môže viesť k zničeniu Bitcoinu. Súhlasil s tým, že CBDC nie sú stabilné.

CBDC by znamenali koniec BTC

V súčasnosti veľké mmnožstvo centrálnych bánk mnohých popredných ekonomík, ako sú Čína, Japonsko a USA, skúma možnosť založenia vlastného CBDC. 

V nedávnom rozhovore pre agentúru Reuters sa Edward Chancellor vyjadril, že digitálne meny centrálnych bánk sú vysoko rizikové projekty.

Na vyriešenie problému budú vlády a centrálne banky musieť opraviť emisiu svojich digitálnych mincí, ktorých počet by bol oveľa vyšší ako 21 miliónov BTC. 

Historik analyzoval, že zmeny vo forme peňazí sú normálne a v minulosti sa stali už viackrát. Ako príklad poukázal na papierové peniaze, ktoré kedysi nahrádzali kovové mince. Kancelár predpovedal, že v procese finančnej revolúcie napadnú digitálne meny svet, ale domnieval sa, že Bitcoin medzi nimi nebude.

Deutsche Bank o CBDC

Podobné myšlienky nedávno zdieľal aj nadnárodný gigant investičného bankovníctva, Deutsche bank. CIO tejto nemeckej inštitúcie, Christian Nolting, predpovedal, že CBDC môžu poškodiť úlohu Bitcoinu ako platobného nástroja. Tiež navrhol, aby primárna kryptomena slúžila ako uchovávateľ hodnoty.

Niektoré potenciálne škodlivé legislatívne rámce vyvinuté svetovými regulačnými orgánmi by navyše mohli znížiť šance digitálnych aktív slúžiť ako medzinárodné platobné nástroje:

„Široké zavedenie CBDC sprevádzané vyššou reguláciou kryptomien by mohlo vytvoriť náročnejšie prostredie pre kryptomeny, pretože z dlhodobého hľadiska by niektoré ich výhody v porovnaní s tradičnými finančnými aktívami ustúpili.”

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. CBDCs Are Not That Stable And May Eventually Kill Bitcoin, Says Financial Expert. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/cbdcs-are-not-that-stable-and-may-eventually-kill-bitcoin-says-financial-expert/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments