Platforma pre zasielanie správ Line predstavuje služby digitálneho bankovníctva

0
127

Platforma pre zasielanie správ Line Corporation predstavila služby digitálneho bankovníctva v Indonézii v spolupráci s bankou KEB Hana Indonesia, miestnou bankou a dcérskou spoločnosťou juhokórejskej banky Hana Bank.

Platforma je otvorená na predbežnú registráciu do 9. júna, oficiálne služby sa majú spustiť od 10. júna.

Nový produkt Line predstavuje zavŕšenie partnerstva s PT Bank KEB Hana Indonesia, ktoré trvá od roku 2018. Vďaka tomu sa spoločnosť Line stala druhým najväčším akcionárom indonézskeho veriteľa s podielom 20 % na transakcii.

Nová digitálna platforma ponúkne služby vkladových účtov, produktov mikroúverov, prevodov a platobných služieb.

Spoločnosť Line zvyšuje rastúci záujem o aplikácie digitálneho bankovníctva v Indonézii. Podľa nedávnej správy spoločnosti Momentum Works stúpol počet stiahnutí aplikácií digitálneho bankovníctva v roku 2020 o 7 %.

Pri uvedení na trh spoločnosť Line teraz ponúka svoje služby digitálneho bankovníctva v troch krajinách vrátane Indonézie, Thajska a Taiwanu. Spoločnosť Line sa tiež pripája k ďalším fintech platformám pôsobiacim na trhu v juhovýchodnej Ázii s očakávanou konkurenciou zo strany Bank Jago a Seabank.

Táto spoločnosť vstúpila do sektoru digitálneho bankovníctva po uzavretí partnerstva so spoločnosťou Kasikorn Bank, ktorá v Thajsku uviedla spoločnosť Line BK. Licenciu na platformu získala začiatkom roku 2021 taiwanská komisia pre finančný dohľad.

Od septembra 2020 bola spoločnosť Line najpoužívanejšou platformou na zasielanie správ v Ázii s odhadovaným počtom používateľov 167 miliónov mesačne.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Messaging platform Line introduces digital banking services in Indonesia. [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://finbold.com/messaging-platform-line-introduces-digital-banking-services-in-indonesia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here