23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Platforma pre zasielanie správ Line predstavuje služby digitálneho bankovníctva

Platforma pre zasielanie správ Line predstavuje služby digitálneho bankovníctva

Platforma pre zasielanie správ Line Corporation predstavila služby digitálneho bankovníctva v Indonézii v spolupráci s bankou KEB Hana Indonesia, miestnou bankou a dcérskou spoločnosťou juhokórejskej banky Hana Bank.

Platforma je otvorená na predbežnú registráciu do 9. júna, oficiálne služby sa majú spustiť od 10. júna.

Nový produkt Line predstavuje zavŕšenie partnerstva s PT Bank KEB Hana Indonesia, ktoré trvá od roku 2018. Vďaka tomu sa spoločnosť Line stala druhým najväčším akcionárom indonézskeho veriteľa s podielom 20 % na transakcii.

Nová digitálna platforma ponúkne služby vkladových účtov, produktov mikroúverov, prevodov a platobných služieb.

Spoločnosť Line zvyšuje rastúci záujem o aplikácie digitálneho bankovníctva v Indonézii. Podľa nedávnej správy spoločnosti Momentum Works stúpol počet stiahnutí aplikácií digitálneho bankovníctva v roku 2020 o 7 %.

Pri uvedení na trh spoločnosť Line teraz ponúka svoje služby digitálneho bankovníctva v troch krajinách vrátane Indonézie, Thajska a Taiwanu. Spoločnosť Line sa tiež pripája k ďalším fintech platformám pôsobiacim na trhu v juhovýchodnej Ázii s očakávanou konkurenciou zo strany Bank Jago a Seabank.

Táto spoločnosť vstúpila do sektoru digitálneho bankovníctva po uzavretí partnerstva so spoločnosťou Kasikorn Bank, ktorá v Thajsku uviedla spoločnosť Line BK. Licenciu na platformu získala začiatkom roku 2021 taiwanská komisia pre finančný dohľad.

Od septembra 2020 bola spoločnosť Line najpoužívanejšou platformou na zasielanie správ v Ázii s odhadovaným počtom používateľov 167 miliónov mesačne.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Messaging platform Line introduces digital banking services in Indonesia. [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://finbold.com/messaging-platform-line-introduces-digital-banking-services-in-indonesia/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments