17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Peking má teraz viac miliardárov ako ktorékoľvek iné mesto na svete

Peking má teraz viac miliardárov ako ktorékoľvek iné mesto na svete

Podľa najnovšieho zoznamu amerického magazínu Forbes je dnes Peking domovom viac miliardárov ako ktoréhokoľvek iného mesta na svete.

„V čínskom hlavnom meste pribudlo vlani 33 miliardárov a teraz ich je 100,” uviedol Forbes.

Toto tesne prekonáva New York, ktorý ich hostí 99 a drží sa na popredných priečkach posledných sedem rokov.

Promptná kontrola Číny nad vírusom Covid-19, rozmach jej technologických firiem a akciové trhy jej pomohli získať prvé miesto.

Aj keď má teraz Peking viac miliardárov, celková čistá hodnota newyorských miliardárov zostala o 80 miliárd USD vyššia ako v prípade ich náprotivkov v Pekingu.

Najbohatším obyvateľom Pekingu bol Zhang Yiming, zakladateľ aplikácie na zdieľanie videí TikTok a výkonný riaditeľ jej materskej spoločnosti ByteDance. Jeho čisté imanie sa zdvojnásobilo na 35,6 miliárd USD.

Naopak najbohatší obyvateľ New Yorku, bývalý primátor Michael Bloomberg, mal imanie v hodnote 59 miliárd USD.

Rozmach elektronického obchodu v Číne

Čína spolu s USA zaznamenala, že sa jej technologickí giganti počas pandémie ešte zväčšili, keď viac ľudí nakupovalo online.

Polovica nových čínskych miliardárov získala svoje bohatstvo z výrobných alebo technologických oblastí, vrátane miliardárky Kate Wang, ktorá si zarobila peniaze z elektronických cigariet.

So 698 miliardármi sa Čína blíži k USA, ktorá so 724 miliardármi stále vedie.

Jeden miliardár každých 17 hodín

V minulom roku sa na globálny zoznam pripojilo rekordných 493 nováčikov, čo je podľa Forbes zhruba jeden nový miliardár každých 17 hodín.

India mala tretí najvyšší počet miliardárov, a to 140. Celkovo bolo 1 149 miliardárov z ázijsko-pacifickej oblasti, v porovnaní s americkými miliardármi, ktorí tvorili 4,4 miliardy.

Jeff Bezos, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Amazon, zostáva štvrtým rokom najbohatším človekom na svete. Jeho čisté imanie vlani vzrástlo o 64 miliárd USD na 177 miliárd USD.

Zdroj:

BBC, 2021. Beijing now has more billionaires than any city [online]. [cit. 2021-04-09]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56671638

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments