13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Ekonomika Očakávajte prísnejší trh s ropou v roku 2022, hovorí šéf komodít Goldman...

Očakávajte prísnejší trh s ropou v roku 2022, hovorí šéf komodít Goldman Sachs

Jeff Currie, vedúci globálneho výskumu komodít v bankovom gigante Goldman Sachs uviedol, že súčasné okolnosti ovplyvňujúce ropný sektor budú pravdepodobne viesť k užšiemu trhu spojenému s rizikom rastu v roku 2022.

Počas rozhovoru pre CNBC Currie uviedol, že kombinácia faktorov, vrátane rokov nízkej návratnosti a environmentálnych, sociálnych a riadiacich problémov (ESG), pravdepodobne spôsobí obavy na trhu s ropou.

Podľa Currieho je trh ovplyvnený vysokou volatilitou. Tá sa podľa všetkého zhoršuje v dôsledku nových variantov koronavírusu. Podotýka, že okolnosti oberajú trh o potrebný kapitál.

Okrem toho sa Currie domnieva, že faktory súvisiace s politikou budú pravdepodobne pôsobiť proti trhu s ropou.

Currie ďalej naznačil, že súčasný pozitívny výnos na trhu s ropou je len dočasný. Je to v dôsledku reakcie na nový variant koronavírusu, omikron.

Pripustil, že trh s ropou negatívne reagoval na tento variant. Keď sa ale ukázalo, že nový tlak bol mierny, trh obnovil stabilitu.

Currie tiež uviedol, že predajcovia sa v reakcii na tento variant rozhodli vo veľkom predávať, aby pokryli svoje pozície. To malo za následok prudký nárast. Ďalej predpokladal, že keď sa trh stabilizuje, ropa by mohla prekročiť hranicu 90 dolárov za barel. 

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Expect tighter oil market in 2022, says Goldman Sachs head of commodities. [online]. [cit. 2021-12-11]. Dostupné na: https://finbold.com/expect-tighter-oil-market-in-2022/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments