27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Obchodovanie v aplikáciách si získalo väčšiu popularitu ako Tik Tok

Obchodovanie v aplikáciách si získalo väčšiu popularitu ako Tik Tok

Znamená to, že obchodovanie je teraz populárnejšie ako sociálne médiá?

Dve obchodné aplikácie sa v posledných dňoch dostali na vrchol App Store spoločnosti Apple. 

V piatok to bol na prvom mieste Robinhood, na druhom mieste je Coinbase. Na treťom mieste sa umiestnila populárna platforma sociálnych médií TikTok. YouTube, Instagram a Snapchat sú na štvrtej, piatej a šiestej pozícii.

Jedným z možných záverov je, že ľudia sa v súčasnosti viac zaujímajú o výmenu kryptomien a finančných aktív ako o interakcie na rôznych platformách sociálnych médií. Toto je záver, ktorý v piatok uviedla CNBC v článku.

Aplikácia Robinhood zaznamenala výrazné zvýšenie používateľov v januári, keď spoločnosť zastavila nákupy akcií GameStop. 

Coinbase na druhom mieste sa tento rok dostala aj na mnoho novinových titulkov v nádeji jej priameho uvedenia akcií na trh v posledných týždňoch. Chatter vzrástol, keď sa akcie pod burzovým kódom COIN kótovali na burze Nasdaq.

Kryptomena a akcie sa vo veľkej miere dostali do popredia maloobchodu po tom, čo sa obidve zrútili v marci 2020. 

Po tejto udalosti oba trhy zaznamenali oživenie a krypto-trhy postupne dosiahli nové maximá. 

Cena Bitcoinu sa odvtedy viac ako strojnásobila na svoje rekordné maximum z roku 2017.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Trading apps usurp TikTok in popularity. [online]. [cit. 2021-04-17]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/trading-apps-usurp-tiktok-in-popularity

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments