21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock: Kryptomena sa môže stať skvelou triedou aktív

Generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock: Kryptomena sa môže stať skvelou triedou aktív

„Kryptomeny nie sú náhradou fiat mien, ale mohli by sa stať skvelou triedou aktív,” uviedol generálny riaditeľ najväčšieho správcu aktív, BlackRock.

Napriek nedostatku inštitucionálneho dopytu od svojich klientov, načrtol generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock, Larry Fink, potenciál odvetvia kryptomien, ktoré by sa mohlo stať „veľkou triedou aktív”

Ďalej tvrdil, že krypto-investori by nemali zaobchádzať s digitálnymi aktívami ako s náhradou tradičných mien.

Od začiatku súčasného bull marketu koncom roka 2020 bol najväčší svetový správca aktív BlackRock často spájaný s rôznymi iniciatívami v oblasti kryptomeny. 

Posledné správy zdôraznili prvé ponorenie sa subjektu do sveta Bitcoinu zakúpením častí BTC futures kontraktov CME z marca 2021 a ziskom 360 000 USD.

Fink rozlišuje rozdiel medzi kryptomenami a nekrytými menami. Poznamenal, že digitálne aktíva ich nenahradia. Verí, že vlády a centrálne banky nakoniec vyvinú a uvoľnia svoje „kryptomeny dolárov a iných mien”, známe ako CBDC. Investori by preto nemali považovať digitálne aktíva za „náhradu meny”.

Inštitucionálny dopyt v BlackRocku stále nie je úplne k dispozícii

Fink vysvetlil, že on a jeho organizácia „stále sledujú” vývoj v oblasti kryptomeny. Napriek tomu poukázal na nedostatok podstatného inštitucionálneho dopytu od klientov BlackRock.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Crypto Can Become a Great Asset Class, Says BlackRock CEO. [online]. [cit. 2021-04-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/crypto-can-become-a-great-asset-class-says-blackrock-ceo/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments