21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Občan Spojeného kráľovstva dostal pokutu vo výške 571 miliónov $ za podvodné...

Občan Spojeného kráľovstva dostal pokutu vo výške 571 miliónov $ za podvodné obchodovanie s BTC

Americký federálny súd nariadil britskému štátnemu príslušníkovi zaplatiť pokutu vo výške viac ako 571 miliónov $ za uskutočnenie podvodného obchodovania s BTC.

Vyhlásenie Komisie pre obchodovanie s komoditami futures (CFTC) naznačuje, že obvinený označený ako Benjamin Reynolds z anglického Manchestru podviedol 169 osôb z USA.

Súd nariadil Reynoldsovi, aby zaplatil obetiam 143 miliónov $ a občianskoprávny peňažný trest vo výške 429 miliónov $.

Reynolds celkovo podviedol 22 190 542 obetí prostredníctvom verejnej webovej stránky, platforiem sociálnych médií a e-mailovej komunikácie.

V období od mája 2017 do októbra 2017 podviedol najmenej 1 000 obetí na celom svete.

CFTC uvádza, že Reynolds klamal zákazníkom, že jeho firma Control-Finance obchodovala s ich bitcoinovými vkladmi na trhoch s virtuálnymi menami. 

Obvinený ďalej tvrdil, že si najal špecializovaných obchodníkov s kryptomenami, ktorí garantovali zisky všetkým zákazníkom. 

Správa CFTC :

„Obvinený vytvoril tiež podvodnú prepracovanú sieť združeného marketingu, ktorá sľúbila vyplatenie ziskov, odmien a bonusov za sprostredkovanie nadmerných výdavkov, aby povzbudila zákazníkov k odporúčaniu nových zákazníkov na Control-Finance. Reynolds neuskutočňoval žiadne obchody v mene zákazníkov, nezarobil pre nich žiadne obchodné zisky a nevyplatil im žiadne odmeny ani bonusy za sprostredkovanie.”

Prokuratúra už skôr uviedla, že pridružené účty mali fingované zostatky, ktoré neboli zálohované skutočnými BTC.

Reynolds neskôr zmizol, pretože nedokázal vrátiť zisky z vkladov zákazníkov podľa dohody.

Súdne dokumenty tiež naznačujú, že britský občan sfalšoval dokumenty Spojeného kráľovstva. Dôvodom bol to, aby presvedčil obete, že podniká legálne.

Ak sa Reynoldsa nepodarí vypátrať, súdny príkaz umožňuje americkým orgánom, aby vyhoveli rozsudkom a sledovali majetok obvineného, ​​najmä v USA.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. UK citizen fined $571 million over fraudulent bitcoin trading scheme. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://finbold.com/uk-citizen-fined-571-million-over-fraudulent-bitcoin-trading-scheme/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments