13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Obavy vznikajú nad niektorými miestami v New Yorku, ktoré sa budúci mesiac...

Obavy vznikajú nad niektorými miestami v New Yorku, ktoré sa budúci mesiac znovu otvárajú s obmedzenou kapacitou

Guvernér New Yorku, Andrew Cuomo, v stredu oznámil, že newyorské zábavné podniky sa môžu opäť otvoriť. Podmienkou je ale obmedzená kapacita.  

Podľa New York Times bude štátnym umeleckým a zábavným podnikom umožnené pokračovať v živých produkciách od 2. apríla, a to s obmedzeniami. 

Každý priestor môže fungovať na 33% kapacitách s maximálnym počtom 100 osôb v krytých priestoroch a 200 osôb v prípade akcií organizovaných vonku.

Pokiaľ účastníci predložia dôkaz o negatívnom teste na Covid-19 pred vstupom, kapacita sa môže zvýšiť na 150 osôb pre vnútorné a 500 osôb pre vonkajšie podujatia. Od všetkých účastníkov sa tiež bude vyžadovať sociálne dištancovanie a počas živých vystúpení ochranný kryt tváre.

„Newyorčania odviedli obrovskú prácu, keď pracovali na tom, aby porazili Covid. Postupne znižujeme počet prípadov ochorenia,” povedal Cuomo novinárom počas tlačovej konferencie.

„Je zrejmé, že ak zostaneme ostražití, vyjdeme z pomyselného tunela na svetlo.” V rozširovaní prístupu k očkovacej látke v celom štáte ďalej pokračujeme.

„Newyorčania by mali byť dvojnásobne zodpovední v správaní, ktoré je v boji proti tejto pandémii potrebné – umývanie rúk, ochranné rúška a dištancovanie.” 

Aj keď niektorí producenti a promotéri uviedli, že majú v úmysle obnoviť predstavenie čo najskôr, iní vyjadrili znepokojenie nad plánom čiastočného otvorenia. 

Generálny riaditeľ AEG Jay Marciano povedal, že prevádzka s obmedzenou kapacitou znemožní pokryť výrobné a marketingové náklady. Keď zohľadníte dodatočné výdavky na ďalšie sanitačné a bezpečnostné opatrenia, mnoho prevádzok pravdepodobne príde kvôli opatreniam o peniaze.

„Vybudovali sme priemysel založený na predaji,” uviedol Marciano. „Prvých 50% vstupeniek sa platí na výdavky, ako sú divadelné predstavitelia a marketing, uvádzači a miesto konania. Ďalších 50% je rozdelených medzi umelcami a promotérom. Takže, za takýchto podmienok nikto nezarába peniaze.”

Malé, nezávislé prevádzky sú voči plánu tiež skeptické a kladú si otázku, či sa im oplatí pokračovať v prevádzkovaní s obmedzeniami, a to aj v prípade, že môžu pracovať na 100%. 

Paul Rizzo, majiteľ NYC The Bitter End s kapacitou 230 osôb povedal, že sa tiež obáva fungovania. Obmedzená kapacita a bezpečnostné bariéry môžu narušiť celkovú energiu a kvalitu predstavenia.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Concerns Arise Over NY Venues Reopening at Limited Capacity Next Month. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/concerns-over-new-york-allowing-limited-live-performances-in-april

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments