Spoločnosť Marks & Spencer začína s online operáciami na 46 trhoch

0
147

Spoločnosť Marks & Spencer má spustiť 46 nových webových stránok na zámorských trhoch od Islandu po Uzbekistan. Je to súčasť krokov smerujúcich k rozšíreniu jej online podnikania.

Spoločnosť uviedla, že expanzia jej umožní zúročiť rast bez značných počiatočných nákladov. Rozšíri tak svoj dosah na viac ako 100 krajín.

Minulý rok zaznamenala spoločnosť M&S svoju prvú stratu za posledných 94 rokov ako verejne obchodovaná spoločnosť.

„Naše medzinárodné podnikanie zaznamenalo od začiatku pandémie silný online rast, pretože rastúci počet zákazníkov sa rozhodol nakupovať prostredníctvom našej online ponuky,“ uviedol Paul Friston, medzinárodný riaditeľ spoločnosti M&S.

Podľa jeho posledných priebežných výsledkov sa tržby online elektronického obchodu zvýšili o 75%, pretože celkové straty v tomto odbore dosiahli za šesť mesiacov do 26. septembra 87,6 mil. GBP.

Spoločnosť M&S je uprostred rozsiahleho transformačného programu, ktorý v minulom roku zaznamenal zníženie počtu pracovných miest v obchodoch a riadení o 7 000.

Expanzia sa dosiahla pomocou „nízkonákladového prístupu“, dodal.

Digitálna značka

Pomocou „prispôsobiteľnej“ webovej platformy určenej pre medzinárodný predaj sa objednávky realizujú prostredníctvom distribučnej siete spoločnosti M&S.

„To znamená, že priebežné náklady odrážajú dopyt zákazníkov a vďaka adaptabilnej platforme webových stránok môže spoločnosť M&S v reakcii ďalej rýchlo a efektívne zvýšiť lokalizáciu svojej ponuky,“ uviedla spoločnosť.

Medzinárodné online obchody M&S boli preložené do ďalších 10 jazykov a ďalších mien.

Steve Rowe, výkonný riaditeľ M&S, už predtým uviedol, že jeho cieľom je uskutočniť dlhodobú transformáciu a vybudovať digitálnejšiu značku „vo svete, ktorý už nikdy nebude ako predtým“.

Najnovší krok nadväzuje na spoločný podnik s Ocado, ktorý umožňuje zákazníkom objednať si jedlo M&S prostredníctvom online supermarketu a zvoliť si donášku domov.

Spoločnosť M&S vytvorila viac ako 750 nových liniek vrátane obchodu s potravinami a domácou starostlivosťou. Urobila tak, aby rozšírila svoju príťažlivosť na platforme Ocado.

Zdroj:

BBC, 2021. Marks & Spencer launches online operations in 46 markets. [cit. 2021-03-09]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56327257

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here