21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Ekonomika Oakland poskytne 500 $ mesačne až 600 rodinám ako súčasť programu na...

Oakland poskytne 500 $ mesačne až 600 rodinám ako súčasť programu na pomoc v núdzi

Mesto Oakland prichádza s novým programom pre pomoc v núdzi. 

Primátorka mesta Oakland, Libby Schaaf, v utorok na Twitteri ohlásila spustenie „Oakland Resilient Families” – pilotného programu, ktorý poskytne 500 $ mesačne s garantovaným príjmom 600 rodinám. 

Schaaf uviedla, že experiment bude trvať 18 mesiacov a bude prínosom pre čiernych, domorodých obyvateľov a ďalších farebných ľudí.

„Našou víziou je, aby Oakland odstránil rozdiely v rasovom bohatstve a aby sa darilo všetkým rodinám,” uviedla Schaaf.

 „Veríme, že zaručený príjem je najtransformatívnejšou politikou na dosiahnutie tejto vízie, na ktorú podľa nášho názoru nadišiel čas. Veríme, že chudoba nie je osobným zlyhaním, je to zlyhanie politiky,” dodala.

Program je otvorený pre všetkých obyvateľov vrátane ľudí bez dokladov. 

Na to, aby mal domácnosť na túto formu podpory právo, musí mať aspoň jedno dieťa do 18 rokov a musí zarábať 50 % alebo menej zo stredného príjmu, čo podľa webovej stránky programu predstavuje pre trojčlennú rodinu zhruba 59 000 $ ročne. 

Ďalších 300 miest je vyhradených pre „rodiny s veľmi nízkymi príjmami”, ktoré zarábajú 30 000 $ ročne alebo menej.

Primátorka ďalej uviedla, že skupina Oakland Resilient Families je jedným z najväčších pilotných programov v krajine so zaručeným príjmom. 

Toto oznámenie prichádza len pár týždňov po tom, čo kalifornský Stockton zverejnil sľubné výsledky prvého ročníka podobného programu, ktorý vedie jeho bývalý primátor, Michael Tubbs.

„Som hrdý na Oakland,” povedal Tubbs. 

Pokračoval: „Chápeme, že občianske práva vždy boli o ochrane, nielen pred policajnou brutalitou, ale aj pred brutalitou chudoby.”

Rodiny v Oaklande budú môcť peniaze minúť ľubovoľným spôsobom. 

Prihlášky budú k dispozícii neskôr na jar a rodiny budú vybrané náhodne.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Oakland to Provide $500 a Month to 600 Families as Part of Basic Income Pilot Program. [online]. [cit. 2021-03-24]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/oakland-officials-announce-500-dollar-month-guaranteed-income-program-bipoc-families

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments